Hlavní navigace

Také řemeslník by měl udělat dojem. Jak se vizážisté vyřádili na montérkách?

Jana Knížková

(Fotogalerie) Že šaty dělají člověka, platí stále. Dokonce i v oblastech, kde se módní kousky nevyžadují. Ale řemeslník nemusí být jen pán v teplácích a košili.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Neustále se v oblasti podnikání připomíná, že by měl člověk dbát na to, jak vypadá a co má na sobě, aby jeho byznys vzkvétal. Protože zákazník dá často na vizuál. 

O tom, jakou hraje oblečení roli v byznysu, jsme psali na serveru Podnikatel.cz nedávno. Článek také radí, jak vzhled vhodně změnit. V byznysu vám to dře? Zvažte, jestli nevysíláte svým oblečením špatné signály

Také řemeslníci jako drobní živnostníci by měli dbát na svém vizuálu. Už dávno neplatí, že by si měli vystačit s tepláky, tričkem nebo košilí. V nabídce je pestrá škála montérek. 

Montérky jako ochranný oděv

Existuje celá škála profesí, kde je zaměstnavatel povinen svým zaměstnancům poskytnout ochranné oděvy. Zákoník práce doslova říká: V prostředí, v němž oděv nebo obuv podléhá při práci mimořádnému opotřebení nebo znečištění nebo plní ochrannou funkci, přísluší zaměstnanci od zaměstnavatele jako osobní ochranné pracovní prostředky též pracovní oděv nebo obuv. 

BRAND20_retro tip

Módní trendy dopadly už i na montérky

Stále jsou na výběr kalhotové nebo lacláčové, ale výrazně se vyvíjí z pohledu materiálů. Nezřídka se využívají takové, které dříve používaly jen specializované firmy či vojenské jednotky. Mohou být opatřeny nehořlavou úpravou, antistatickou a ESD úpravou, mohou mít protiprořezovou vlastnost či být zateplené. Zároveň dnešní montérky oproti tzv. modrákům nabízí velkou škálu barev, vychytávek, ochranných prvků a střihů.

Samozřejmostí jsou všelijaké multifunkční kapsy, ať už na uložení drobného nářadí nebo kapsa na telefon. Často jsou montérky opatřeny zesílenou látkou v oblasti kolen či reflexními prvky. Co se střihů týče, neobvyklý není ani vypasovaný střih pro ženy a dětské provedení, doplňuje Leonard Mynář, generální ředitel společnosti Canis Safety.

Prohlédněte si pestrou škálu montérek ve fotogalerii. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).