Hlavní navigace

Taxikáři a kompenzační bonus: Musí žádat o navrácení lhůty v předešlý stav

28. 1. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Aby mohli taxikáři čerpat kompenzační bonus za celé období, je nutné podat žádost o navrácení lhůty v předešlý stav. Mají na to už jen pár dní.

Při splnění všech zákonných podmínek mohou nově o kompenzační bonus žádat také provozovatelé taxislužby. Finanční správa však upozorňuje, že pro možnost čerpání kompenzačního bonusu za celé období (22. říjen 2020 – 18. ledna 2021) je nutné podat žádost o navrácení lhůty v předešlý stav, a to nejpozději do úterý 2. 2. 2021.

Žádat mohou provozovatelé taxislužeb za období od 22. října 2020 do 18. ledna 2021 následovně:

  • Osoby, které požádaly o kompenzační bonus dříve, a jejich žádost nebyla dosud vyřízena nebo řízení bylo zastaveno, proti čemuž se odvolaly (dosud běží odvolací řízení), nemusí nic dělat. Vše bude vyřízeno finančním úřadem, na který byla žádost podána.
  • Osoby, které žádost dosud nepodaly nebo požádaly již dříve, ale žádost vzaly zpět, popřípadě dříve požádaly a řízení bylo pravomocně zastaveno (neodvolaly se, nebo odvolací řízení již bylo ukončeno) mají možnost podat novou žádost za příslušné dny bonusového období.

K podané žádosti o kompenzační bonus za první a druhé bonusové období je nutné připojit žádost o navrácení lhůty v předešlý stav, kterou je vhodné podat spolu s žádostmi o kompenzační bonus za všechna bonusová období (resp. za příslušné dny jednotlivých bonusových období v rozmezí od 22. října 2020 do 18. ledna 2021). 

Stačí uvést následující formulaci: Žádám o navrácení lhůty pro podání žádosti o kompenzační bonus za první bonusové období, která uplynula dne 5. ledna 2021 a druhé bonusové období která uplynula dne 22. ledna 2021, v předešlý stav, a to z důvodu změny výkladu obsahu opatření orgánu státní správy. 

Vytvoření žádosti o navrácení lhůty v předešlý stav je možné v aplikaci pro vytvoření samotné žádosti o kompenzační bonus (vytvoří se automaticky z údajů vyplňovaných pro žádost o kompenzační bonus, samostatně za první a druhé bonusové období).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).