Hlavní navigace

Taxislužbu na Letišti Praha chtějí provozovat celkem čtyři firmy

9. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Výběrového řízení na provozovatele taxislužby na Letišti Praha se zúčastní celkem čtyři zájemci. Komise složená s pracovníků letiště a zástupců Magistrátu hl. města Prahy, vybere dva uchazeče, kteří postoupí do druhého kola. Poté představenstvo Letiště Praha vybere vítěze, se kterým se chce uzavřít kontakt do konce října. Druhý v pořadí dostane smlouvu platnou od nového roku. Oba subjekty budou provozovat taxislužbu do roku 2015.

Naším cílem je vysoutěžit dvě nejlepší nabídky na trhu tak, abychom i do budoucna zajistili vysokou úroveň smluvní taxislužby na Letišti Praha, říká výkonná ředitelka Letiště Praha pro Neletecký obchod a centrální nákup Marta Guthová a doplňuje: „Je to velmi důležitá součást portfolia našich služeb, vždyť třetina cestujících volí tento způsob dopravy. Dvě konkurující si společnosti budou zárukou kvality a vstřícného vztahu k pasažérům. Zároveň se smluvně zaváží dodržovat ceny v souladu s Nařízením magistrátu hl. města Prahy, tedy max. 28 Kč za kilometr. “

Tendru se zúčastní firmy AAA radiotaxi, City taxi, Fix a Taxi Praha. Dvě z nich již osobní přepravu na Letišti Praha zajišťují. Letiště Praha v loňském roce odbavilo 12,63 milionu cestujících, z nichž necelá třetina využívá pro dopravu z nebo na letiště právě taxislužbu.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).