Hlavní navigace

Termín podání nabídek na obří tendr ve výši 115 miliard korun se posouvá

22. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo financí prodloužilo termín pro podání nabídek v rámci obří veřejné zakázky „Odstranění některých ekologických zátěží vzniklých před privatizací“. Firmy, které prošly prvním kolem, mají tak o dva měsíce více na to, aby nabídky připravily. Lhůta pro jejich podání se posunula na 13. října 2009.

K uvedenému rozhodnutí ministerstvo přistoupilo na základě žádostí od uchazečů, kteří postoupili do druhého kola. Důvodem jejich žádostí je značný rozsah dokumentace k předmětu veřejné zakázky a s tím související náročnost vyhodnocení všech relevantních informací pro zpracování nabídky, a v případě některých dodavatelů i nezbytnost interních schvalovacích procesů nabídek zahraničními akcionáři, vysvětlil Ondřej Jakob, tiskový mluvčí ministerstva financí.

O zakázku, jejíž výše má dosáhnout až 115 miliard korun, v současnosti usilují už pouze tři subjekty. Jde o firmy Geosan Group, Marius Pedersen Engineering, Environmental services (dříve Karob) z česko-slovenské investiční skupiny J&T.

Celou zakázku dlouhodobě kritizuje Hospodářská komora ČR a Transparency International. Podle komory by se měl tendr rozdělit do menších zakázek, aby se do něj mohly zapojit i menší firmy. Transparency International zase varuje před rizikem korupce, které se pojí s tak velkým obnosem.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).