Hlavní navigace

Termín pro podání daňového přiznání již klepe na dveře

Sdílet

Termín pro podání daňového přiznání se blíží rychlým tempem. Poslední den, kdy jej živnostník, či OSVČ může odevzdat na finanční úřad, je v úterý 31. března. Do tohoto data musí být také uhrazena vypočtená daň za rok 2008. Odevzdávat daňové přiznání se určitě vyplatí včas, pokud totiž dojde k chybě ve formuláři, nebo k zaplacení špatné částky, tak po 31. březnu nabíhají úroky z prodlení. Stahujte daňové formuláře.

Pozitivní zprávou pro podnikatele je zrušení minimálního základu daně. Kromě toho nastávají v daňovém přiznání oproti loňsku i další změny. Ruší se společné zdanění manželů, sjednotila se výše daně na 15 % a sociální a zdravotní pojistné už podnikatelé nemohou zařadit mezi daňově uznatelné výdaje a odečíst je tak od základu daně. Čtěte seriál Jak na daně.

Daňové přiznání přináší i řadu změn v oblasti slev na dani. Výrazně se totiž některé zvýšily. Například sleva na poplatníka se zvýšila 24 840 Kč. Vzrostly i další slevy, na manželku, či manžela a na dítě. Čtěte více: Slevy na dani v roce 2009.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).