Hlavní navigace

Termíny na doplacení sociálního a zdravotního pojištění se liší

25. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Také v roce 2010 zůstávají rozdílné termíny pro zúčtování doplatku na sociální a zdravotní pojištění. Zatímco doplatek na pojistném na sociálním zabezpečení musí OSVČ zaplatil do 8 dnů od podání přehledu o příjmech a výdajích, u zdravotního pojištění je lhůta do 8 dnů od podání daňového přiznání.

Oba přehledy, tedy jak pro Českou správu sociálního zabezpečení (ČSSZ), tak pro příslušnou zdravotní pojišťovnu lze podat do konce dubna. OSVČ, kterým zpracovává daňové přiznání daňový poradce, jsou do 30. dubna povinny tuto skutečnost doložit příslušné zdravotní pojišťovně. OSVČ, které nejsou povinny daňové přiznání předkládat, musí zdravotní pojišťovně přehled odevzdat do 8. dubna, doplnil Jiří Rod, tiskový mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny

Doplatek rozdílu mezi zálohami a skutečnou výší zdravotního pojištění musí OSVČ zaplatit do osmi dnů od podání daňového přiznání, a to nezávisle na podání samotného přehledu. Pokud tedy OSVČ podá daňové přiznání 2. února, musí případnou chybějící částku doplatit do 10. února, přestože samotný přehled může odevzdat až koncem dubna. Čtěte také: Změny v sociálním a zdravotním pojištění v roce 2010.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).