Hlavní navigace

Názor k článku Tisíce obchodů s potravinami mají namále. Skončit mohou už za pár měsíců od Martin - Je neuvěřitelné jak je etatismus a socialismus zažraný...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 8. 2014 8:10

  Martin (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Je neuvěřitelné jak je etatismus a socialismus zažraný do české společnosti včetně podnikatelské veřejnosti.

  ""Podívejte se například na ministerstvo průmyslu a obchodu. Ten obchod na něm nemá ani ředitele odboru nebo náměstka. Maloobchod jde úplně stranou," říká Zdeněk Juračka."

  Taky mi není jasné, jak může vůbec existovat sektor ekonomiky, který nemá dokonce ani ředitele odboru na ministerstvu a nedostává ani evropské dotace.

  "Stát neustále dokola omílá, že maloobchod prodává málo českého zboží, ale na druhou stranu v tom nijak nepomáhá."

  Jsem už alergický, jak stát někomu pořád pomáhá (na úkor jiných) místo aby rušil úřady, byrokracii a snižoval daně, což by prospělo všem, a ne jen těm s nejostřejšími lokty a nejúspěšnějším lobbingem.

  "Výjimkou jsou čeští družstevníci, například z COOPu nebo Brněnky."
  Brněnka v mém okolí pokud vím neprodává o nic víc českého zboží než Albert kousek vedle, zato kultura prodeje a kvalita jsou nižší.
  Ale ať si každý svobodně vybere, kam chce.

  "Právě proto asociace nově zaváděnou legislativu překvapivě také vítá, jelikož jasně stanoví mantinely a poctiví prodejci nebudou doplácet na ty nepoctivé, kteří se odvodům vyhýbají. Nekalá konkurence likviduje poctivé podnikatele.

  Podle informací Českého statistického úřadu například jen 4 % všech vietnamských prodejců platí povinné odvody. Pak se není co divit, že vietnamských prodejen je tolik. Neodpírá sice asijským prodejcům talent a píli, ale je toho názoru, že až všichni začnou poctivě platit daně, daňová zátěž by se mohla zmenšit. Stejně tak na poctivých podnikatelích parazitují i někteří další prodejci, včetně českých."

  Tady naprostý souhlas - je nespravedlivé, když někdo daně platí a jiný ne a získává tak nefér výhodu. Velmi časté u nás bohužel. Ti poctivý pak mají vyšší daně, než by mohli mít, pokud by vychcánci odváděli to, co podle zákona mají. Poctivý mají pak nižší zisky nebo i krachují.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).