Hlavní navigace

Tisk: Za korupci bude zákaz státních a městských tendrů

29. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

HN: Rekordní ceny elektřiny z května by se neměly opakovat

ČEZ oznámí v listopadu ceny elektrické energie na rok 2009. Malé a střední podniky mohou podle ředitele ČEZu Martina Romana i podle analytiků čekat navýšení ceny asi o 15 procent, píší dnešní Hospodářské noviny. Domácnostem by elektřina neměla podražit o více jak 10 procent. Výpočty ovlivňuje pokles cen na Energetické burze.

MfD: Benzín a nafta zlevnily výrazněji

Minulý týden klesly výrazněji ceny benzínu a nafty. Natural zlevnil na zhruba 32,21 korun za litr, nafta cca na 34,44 korun za litr, píše dnešní Mladá fronta Dnes. Důvodem je zlevnění ropy na světových trzích. I nadále lze počítat s poklesem cen v řádech desetihaléřů, cituje deník analytika společnosti Colosseum Petra Čermáka. Zlevňování však může zpomalit oslabující koruna.

HN: Firmy na černé listině nebudou smět do státních a městských tendrů

Vicepremiér Jiří Čunek totiž do nového zákona o veřejných zakázkách přece jen vloží paragrafy o firmách usvědčených z korupce. Ty se dostanou na černé listiny a budou mít zákaz hlásit se do státních nebo městských tendrů, informují dnešní Hospodářské noviny. Podle deníku ale černé „blacklisty” nebudou tak přísné, jak slibovala vláda a jak by si představovali odborníci na boj s korupcí. Zápis firmy v registru by měl být také časově omezený.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).