Hlavní navigace

Názor k článku Tomio Okamura: Jak mohou ČD čelit konkurenci? od nii - Po posledním zdražení autobusů mezi Prahou a Příbramí...

 • 13. 2. 2011 22:12

  nii (neregistrovaný) ---.southprague.net
  Po posledním zdražení autobusů mezi Prahou a Příbramí jsem se dneska rozhodl, že zkusím využít služby jediné reálné konkurence na stejné trase (vše ostatní je pod taktovkou integrované zlodějny) - tedy vlak ČD. Cena byla stejná a snesitelná (pro dva), ve vlaku bylo čisto a příjemně, jel přesně na čas, sice stejnou trasu jede o deset minut pomaleji než autobus, ale na místo, které se mi více hodí, takže s časem je to nastejno.

  Podobnou zkušenost jsem měl na podzim loňského roku, kdy jsem jel expresem na trase do Luhačovic - rychlé, pohodlné, čisto, vlak jel v podstatě na čas a za dobu bez problémů srovnatelnou s autem (pokud člověk dodržuje předpisy a občas se někde zastaví na protažení). Cena snesitelná, byť ne dvakrát lidová - kdybych asi jezdil častěji, tak by se mi nějaká "slevenka" hodila, pak dráhy vycházejí relativně příjemně.

  Jediná negativní zkušenost z posledního cca roku byla, když nějaký pitomec v příměstském vlaku uprostřed parného léta nastavil klimatizaci na asi 15 stupňů - to jsem zvolil jiný spoj (méně vyhlídkový, zato rychlejší).

  Takže pane Okamuro - ano, České dráhy nemají dobrou pověst a některé vlaky asi nejsou ideální, vozový park často zastaralý, ale moje zkušenosti z poslední doby jsou veskrze kladné, byť, samozřejmě, ne zcela reprezentativní.