Hlavní navigace

Názor k článku Třeskuté mrazy a vaši zaměstnanci venku. Co na to zákoník práce? od Tomáš Neugebauer - Zákoník práce na to nic (pominu-li obecná ustanovení...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 2. 2018 10:53

    Tomáš Neugebauer (neregistrovaný) ---.cas.pasnet.cz

    Zákoník práce na to nic (pominu-li obecná ustanovení § 104 k poskytování OOPP, mycích, čisticích a dezinfekčních prostředků a ochranných nápojů)! Uvedené informace vycházejí z prováděcího předpisu, tedy z nařízení vlády č. 361/2007 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Poskytování osobních ochranných pracovních prostředků řeší nařízení vlády č. 495/2001 Sb. Navíc chybí zásadní informace, že toho teplého ochranné nápoje má být minimálně 0,5 litru.

    Takže není pravda, že "Zákoník práce uvádí povinnost poskytnout zaměstnanci ochranný nápoj chránící před zátěží chladem", neboť ten jen uvádí: "na pracovištích s nevyhovujícími mikroklimatickými podmínkami, v rozsahu a za podmínek stanovených prováděcím právním předpisem, též ochranné nápoje" a dodává, že: "přísluší zaměstnanci od zaměstnavatele bezplatně podle vlastního seznamu zpracovaného na základě vyhodnocení rizik a konkrétních podmínek práce".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).