Hlavní navigace

Názory k článku Trest pro všechny, co nedodržují opatření, vyzývá vládu zástupce podnikatelů

 • 5. 2. 2021 12:49

  Mangl

  Vážený pane Musile, zásadní nesouhlas!!

  Kolik Vám platí pan Babiš a jeho suita? Jak můžete něco takového vypustit z úst? Jste úplně mimo a podílíte se Vašimi názory na likvidaci střední podnikatelské třídy a živnostníků, že Vám není hanba. Jste jako bývalí bolševici odtržen asi od reálného života a neumíte pracovat s daty.

  [Vymazáno]

  Proto Vás žádám, nelezte do pr..ele panu Babišovi a laskavě se starejte o lepší zítřky členů asociace, kterou zastupujete.

  Autor příspěvku je předseda Asociace pohřebních služeb v ČR, která je členem podnikatelských odborů ČR.

  5. 2. 2021 16:21 upraveno moderátorem, důvod: Zavádějící informace na hranici fake news.
 • 5. 2. 2021 14:04

  stbCov

  Když nemůžeme fandit na stadionech, budu alespoň fandit ministru Hamáčkovi chystajícímu zavedení registru pachatelů opakovaných přestupků krizových opatření. Pro účinnější vymahatelnost bych ještě navrhoval zřídit samostatný útvar Státní bezpečnosti, který by se zabýval pouze narušiteli krizových opatření, dále zřízení krizových polních soudů a znovuzavedení trestů smrti a hromadných poprav na základě pravidla "poprvé a naposledy". Tím by se jednou provždy vyřešila problematika opakovaného porušování krizových opatření, jako např. nenošení roušek, nepovoleného shromažďování, sáňkování, nepovoleného ubytování, otvírání restaurací a pod. A já sám, jelikož nejsem velkým příznivcem zbytečných nařízení, která dle vyjádření ministra zdravotnictví stejně nefungují, odlétám příští pátek beztrestně porušovat česká nefunkční vládní opatření na lyže do Bulharska s pouze jednosměrnou letenkou, protože vrátit se nemíním, dokud tady někdo nedostane rozum.
  Přeji všem odpovědným činitelům úspěšné zvyšování vlastního ega a pocitu osobní moci předháněním se ve vymýšlení a zavádění dalších a dalších neúspěšných restrikcí, neboť toto šťastné období pro ně nebude trvat věčně.

 • 5. 2. 2021 22:13

  bez přezdívky

  Vážený pane Musile,
  myslím, že nad tím uvažujete špatně. Většinou není pravda, že lidé nedodržují opatření proto, že vláda není schopná opatření vymáhat, ale proto, že jim vláda zakázala možnost výdělku a není schopná kompenzovat ani náklady, natož aby jim zbylo na nájem a jídlo. Ale chápu, že Vy toto asi nedokážete pochopit protože s tím nemáte zkušenosti.
  Doporučuji Vám, abyste si zkusil třeba půl roku vyžít z částky kolem 10 tisíc Kč měsíčně (tedy ve výši kompenzací pro živnostníky). Z toho zaplatíte nájem/hypotéku, energie, zdravotní a sociální pojištění, pojištění domu/domácnos­ti/auta, polovinu nájmu provozovny (tedy v prvních několika měsících budete muset platit celý nájem provozovny než Vám začne chodit kompenzace na tu druhou polovinu), no a jestli Vám ještě nějaké peníze zbydou, můžete si koupit i něco k jídlu. Na úhradu všech nákladů použijte ale pouze těch 10 tisíc, nepoužívejte žádné naspořené peníze, protože podnikatelé už touto dobou žádné úspory nemají, ty utratili už na jaře. Vystačily by Vám tyto peníze na všechny výdaje? A pokud ne, jak byste tuto situaci řešil?
  Nebo si představte, že Vaše firma musela přerušit činnost a nemá žádné příjmy (dejme tomu, že se jedná o služby, které nelze prodávat přes internet - hotel, lyžařský areál apod.), ale stále musíte platit některé faktury (např. vytápění, zálohy na energie, zabezpečení objektu, půjčky a leasingy, pojištění, faktury od dodavatelů které ještě nebyly uhrazeny). Stát kompenzuje 50 % nákladů, jak byste řešil doplacení té druhé poloviny?
  No a ohledně toho homeoffice to také není tak úplně pravda. Jsem OSVČ a za normální situace vyrábím dárkové zboží (z domova), prodávám ho přes internet a několikrát do roka i na trzích. Od jara, kdy jsou trhy zrušené, a dárkové zboží se ani přes internet moc neprodává, jsem téměř bez příjmů (na kompenzace nemám nárok protože nemám žádnou provozovnu, kterou bych musela mít zavřenou) a chodím na brigádu do supermarketu. Takže jsem rázem přešla z homeoffice do prostředí s největší koncentrací lidí.

 • 6. 2. 2021 8:30

  Musil.Libor

  Dobrý den, vážená paní, je to opravdu martýrium pro mnoho našich podnikatelů, kteří nemohou svoji činnost provádět. I Vy to zažíváte a je mi to líto. Jste vynikající v tom, že hledáte sama další cesty k příjmu. Každý další den se ta nepříjemná doba prodlužuje a je jasné, že jediné, co to může vylepšit je konec epidemie. Podnikatelé potřebují svobodně podnikat a ne čekat doma, kdo jim co dá. Také je třeba myslet na to, že rozdané peníze budeme muset jednou vrátit. Jinak budeme fungovat jako zadlužená zdevastovaná země. A následující vlády půjdou pro peníze za námi, podnikateli. Musíme tu potvoru nakažlivou společně nyní porazit. V Asii a mnoha dalších zemích se to podařilo. A tam je ten návod. Pokud tady stále bude skupina lidí, co nedokáží zásady ochrany před virovou epidemií dodržovat, potom se v tom budeme ještě velmi dlouho motat. Je to menšina, co ovlivňuje drtivou většinu lidí, co se denně snaží s tím bojovat. Chce to nyní zabrat ještě na pár týdnů a budeme z toho venku. Ale musí všichni. AMSP ČR se maximálně snažila a snaží bojovat za kompenzace k přežití postižených firem. A nyní se také snažíme přimět vládu, aby nás ochránila před dalším šířením choroby. Už to musíme skončit. Buďte zdravá a ať se Vám to podaří překonat. LM

 • 6. 2. 2021 18:38

  bez přezdívky

  Dobrý den,
  myslím, že jste to stále nepochopil, o tom svědčí tato Vaše věty: "Pokud tady stále bude skupina lidí, co nedokáží zásady ochrany před virovou epidemií dodržovat, potom se v tom budeme ještě velmi dlouho motat." a "Chce to nyní zabrat ještě na pár týdnů a budeme z toho venku." Tak to zkusím ještě jednou. Poraďte tedy živnostníkům, kteří dostávají měsíčně 10 tisíc Kč, ale za ten měsíc musí zaplatit třeba 20 tisíc Kč (4981 Kč zdravotní a sociální pojištění, 5000 Kč nájem/hypotéku, 1500 Kč energie, 500 Kč pojištění, 4000 Kč polovinu nájmu provozovny, 4000 Kč jídlo a drogerie), co mají dělat jiného než načerno podnikat? A jak jste myslel to "zabrat ještě na pár týdnů"? Jako že živnostníci mají přestat pár týdnů jíst? Nebo si nechat odpojit elektřinu a plyn? Nebo přestat platit nájem a dostat se do exekuce? Opravdu, zkuste si na pár měsíců vyjít s tímto příjmem a pak sem napište jak jste nedostatek financí řešil. Chápu, že když Vám chodí pravidelně výplata, která pokrývá Vaše náklady, neumíte si to moc představit.
  Navíc tomu, že všichni musí zabrat a pak se to zlepší, jsme věřili na jaře, ale teď něco podobného vláda slibuje znovu a znovu a už tomu nevěří asi nikdo :-(
  A ještě k těm kompenzacím... Myslíte, že vyjde levněji kompenzovat nějakou dobu podnikatelům náklady, aby nemuseli podnikat načerno a po návratu do normálu se zase v pohodě starali sami o sebe, anebo půl roku (rok, dva roky,...) dávat podnikatelům jen minimální kompenzace, takže část z nich bude podnikat načerno, část z nich to zabalí a přihlásí se na úřad práce, část z nich spadne do exekucí, a nákaza tu s námi bude ještě hodně dlouho?

 • 7. 2. 2021 10:11

  Musil.Libor

  Podnikat "na černo" není možné a už vůbec ne, pokud to v dnešní době může ohrožovat lidi a šířit nákazu. Je třeba hledat cestu jinou. I v této době je mnoho oborů, které jedou naplno a na trhu hodně chybějících služeb a výrobků. Spousta firem shání lidi do výroby atd. Jsou to asi "královské řady", ale o tom je podnikání. V 90.letech jsem měl velké dluhy ze začátku mého podnikání. Ze dne na den Klausova vláda utáhla opasky, nadělila mi úrok 23% a trh najednou úplně zmizel. Nikdo nám nedal ani korunu, oba s manželkou jsme pracovali v naší rodinné firmě a doma měli 2 malé děti. To nebylo vystoupení z komfortní zóny. Byli jsme na dně. Ali dali jsme to. Dělal jsem skoro 24 hodin denně a někdy 7 dní v týdnu. Všechno se dá zvládnout, pokud jste zdravý. A to Vam přeji.

 • 7. 2. 2021 18:01

  ViR

  Kontrolní otázka: Kolikrát asi tak myslíte, že že se člověku povede se "znovu zvednout" nikoli z nuly, ale z minusu? A kolik dnešních OSVČ a majitelů malých podniků, kteří zažili konec "devadesátek", globální krizi 2008 a její české prodloužení do r. 2012 a nyní ještě současná "ekonomiku devastující" a často nezdůvodněná rozhodnutí "strany a vlády", je fyzicky (a duševně) zdravých tak, aby to znovu "dali" a nekončili svou podnikatelskou kariéru jako důchodci v exekuci?

  Já to osobně zvládnu, protože mohu své podnikání po poklesu příjmů o cca 3/4 z větší části "uspat" (ale účetní za zpracování podkladů pro státního molocha zaplatit musím, a nějaké zdravotni a sociální pojištění musím zatím platit také) a ještě další rok "jako člověk" mohu přežít z rezerv, nebo odejít do předčasného důchodu. Ale kolem sebe vidím "bídu a zmar" u lidí, kteří ještě před rokem byli bezproblémoví a sebejistí podnikatelé právě od těch devadesátých let, kdy to také "dali". Ale dnes krachují, zavírají podniky, domlouvají se se zaměstnanci na splátkách odstupného "až budou mít" a sami jdou "na pracák". (A těžko spustíte bez investic, které vám dnes nikdo jen tak nedá, a z týdne na týden nějakou novou "chybějící službu či výrobu výrobků", třeba někde v penzionu v dříve prosperující rekreační oblasti, pokud jste ji již neměl něco rozjetého. V posledním roce totiž nedostanete nikam "ani nohu" státních úředníků, třeba na rekolaudaci provozovny... Jediné do dál funguje jsou kontroly a sankce třeba ze strany živnostenských úřadů, protože tuto činnosti mají nařízenu, COVID necovid...)

  Vám osobně doporučuji "vylézt z akvária", vydat se na venkov, kde žije 40 % obyvatel země, a nevycházet jen z toho, co se dozvíte od členů Vašeho minoritního spolku, tvářícího se jako "zástupce podnikatelů". Ono totiž stále platí to, co před devadesáti lety zpívali V&W v Osvobozeném divadle:

  Hej, pane králi, nebuď líný, vem hadry a jdi mezi lid,
  poznáš, co je živořit z dřiny, uvidíš za den tolik špíny, do smrti nebudeš mít klid.
  A vůbec velkomožní páni, přijďte se na nás podívat,
  vy páni, kteří jste tím vinni, že bída z lidí lotry činí,
  že vlky z lesů žene hlad.

  Myslete si, že jsme jen lůza, že se nás nemusíte bát.
  Jednou však popadne Vás hrůza, až pod okny vám budeme řvát.
  Hej, křečkové a bařtipáni, je čas, budeme účtovat,
  pánové, sami jste tím vinni, že bída z lidí lotry činí,
  že nás proti vám žene hlad.

  První úvodní sloku jsem vynechal, podstata sdělení je výše... Sankce jsou již na nic, protože zoufalí lidé dělají zoufalé věci. A z pohledu mnoha podnikatelů v malém náš stát fatálně selhal a ještě štve lidi proti sobě a proti nim. Mimochodem, u člověka, který zjevně zažil jako mladý dospělý pár let "socíku" mne volání po "trestech" docela překvapuje. Ale možná jste z těch, kteří s tím tenkrát neměli problémy...

 • 6. 2. 2021 15:37

  Aksammit

  Pane Musile,

  Je mi hamba Vaše názory vůbec číst, a je do očí bijící, že je je schopen vypustit z úst člověk, který má funkci AMSP ČR. Asi se vás na bezpečném místečku krize ještě nedotkla a vůbec jste to nepochopil. Opatření se nedodržují proto, že jsou kompenzace pro podnikatele minimální nebo téměř neexsitující. Až vám z ASMP ČR vypnou na 6 měsíců plat - a přeji Vám aby to udělali brzo - zůstanou vám náklady na chod firmy, najmy, energie a hypoteky a stat vam nedá téměř nic, přijdu se za Vámi s radostí podívat jak dodržujte ty svoje opatření.

  Kvůli takovým pitomcům jako jste vy je mi hanba.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).