Hlavní navigace

Trh s kancelářskými prostory v Praze je stále malý

29. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Praha má ve srovnání se západoevropskými trhy stále malý podíl na trhu kancelářských prostor. V celkovém přepočtu na jednoho obyvatele se česká metropole pohybuje na úrovni cca 2,15 m2, zatímco například Mnichov dosahuje více jak šestinásobných hodnot a Haag téměř čtyřnásobku. Vyplývá to z analýzy společnosti DTZ.

Podle analýzy lze proto očekávat, že prostor pro další růst realitního trhu s kancelářskými prostory bude v Praze dále na vzestupu. V současnosti je zhruba 115 tisíc m2 kancelářských prostor v různém stádiu výstavby, přičemž v případě 27 tisíc m2 je stavba pozastavena, uvedla Lenka Hartmanová, analytička DTZ.

Harmanová zároveň připomněla, že ne každý kancelářský projekt v Praze má šanci na úspěch. Závisí to především na jeho dopravní dostupni. Proto není překvapivé, že nové kancelářské plochy se kumulují především podél tras metra, v dosahu 5–10 minut chůze, a také kolem významných dopravních tepen, jako jsou D1 či Sokolovská (Pobřežní) ulice, doplnila Hartmanová.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).