Hlavní navigace

Tržby prodejců automobilů nadále rostou

7. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Maloobchodní tržby klesly v červenci meziročně o 1,0 %, ovšem prodejcům automobilů vzrostly o 3,6 %. To jsou zveřejněné výsledky Českého statistického úřadu.

Ve srovnání s předchozím rokem zaznamenali prodejci aut nárůst tržeb, i když to již nebyl tak razantní nárůst jako v červnu. Ke zpomalení růstu prodeje vozidel proti předchozím měsícům přispělo i to, že od července přestala pro podnikatele platit možnost výjimečně rychlých odpisů. Svou roli však beze sporu sehrává i nízká srovnávací základna loňského roku, když se loni v červenci tržby za prodeje aut propadly o téměř 17 procent, uvádí Pavel Kulhavý, odborník na maloobchod ze společnosti Pricewaterhou­seCoopers Audit. Dodává, že návrat na předkrizové objemy prodejů ale bude přes příznivá růstová čísla postupný. V ostatních segmentech maloobchodu se stále daří zejména prodejcům, kteří dokážou konkurovat cenou, jedná se zejména o internetové prodejce a některé diskonty.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).