Hlavní navigace

Tržby ve službách vlivem dopravy rostou

10. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ve druhém čtvrtletí vzrostly tržby ve službách, a to vlivem růstu dopravy a skladování. Dle údajů ČSÚ se tržby po očištění o sezónní vlivy a pracovní a kalendářní dny zvýšily mezičtvrtletně reálně o 0,1 % a meziročně se snížily o 0,8 %. Ovšem bez očištění vzrostly meziročně o 0,8 %.

Nejvíce rostly sezónně neočištěné tržby v dopravě a skladování (o 7,9 %), což byl nejvyšší růst od 3. čtvrtletí 2007. Na zvýšení se podílela především pozemní a potrubní doprava, také skladování a vedlejší činnosti v dopravě. Pokles v letecké dopravě (14,8 %) nezdůvodňuje ČSÚ jen krátkodobým uzavřením mezinárodních letišť po výbuchu sopky na Islandu. Zřejmě je výsledkem kombinace více faktorů (změna struktury letenek v neprospěch dražších, zkracování délky letů apod.). Naopak již podesáté za sebou klesly tržby v meziročním srovnání v oblasti ubytování, stravování a pohostinství, a to o 7,0 %. Vyšší pokles byl přitom ve stravování a pohostinství (8,2 %), než v ubytování (4,7 %).

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).