Hlavní navigace

Tuzemským hoteliérům svítá na lepší časy

5. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tuzemské hotely a penziony zastavily dramatický propad výnosů. Do ubytovacích zařízení se zároveň vrací více hostů. Vyplynulo to z aktuálních údajů společnosti STR Global za první čtvrtletí letošního roku.

Na cestovním ruchu se projevuje konec ekonomické recese a obsazenost hotelů pozvolna roste. Bohužel se ale českým hotelům a penzionům stále nedaří otočit vývoj průměrné ceny za pokoj, která dlouhodobě klesá, sděluje David Batal, ředitel v oddělení auditu společnosti Deloitte. Dodává, že na rozdíl od některých zemí východní Evropy, jako například Polska nebo Maďarska, pokračuje v Česku pokles průměrného příjmu na dostupný pokoj.

Míra obsazenosti hotelových zařízení v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně vzrostla na 42,6 procenta ze 42,1 procenta za období leden až březen 2010. Pozvolna se zastavuje i pokles průměrných cen za pokoj. Průměrná cena za pokoj se v meziročním srovnání snížila o 4,4 procenta na 1607 korun.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).