Hlavní navigace

Názory k článku Týká se vás #EET? Víme, jaké údaje o svých provozovnách musíte zadat do systému

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 11. 2016 22:22

    Čtenář (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

    Jaká provozovna se uvádí na daňovém dokladu, když je zakázka s daňovým dokladem předána do výdejniho místa jiného podnikatele na základě smlouvy o výdejním místu? Sídlo podnikatele, který zakázku i s dokladem vystavil nebo je nutno evidovat provozovnu jiného podnikatelského subjektu jako vlastní..? ..to je přeci nesmysl...
    A jak to bude fungovat např. u ulozenky, PPL parcel shopu apod. kde těch provozoven je několik stovek či tisíců?

  • 25. 11. 2016 13:19

    Milan König (neregistrovaný) ---.uniscomp.cz

    Pokud peníze za vaše zboží inkasuje někdo jiný (a pak Vám je pošle, případně pošle tržbu sníženou o nějakou částku za použití jeho výdejního místa) tak spadne do nepřímého zastoupení §8.

    Tedy ten kdo vydává zboží (byť cizí) a přejímá peníze ten eviduje tržbu jako vlastní a vydává vlastní účtenku se svým dič a se svou provozovnou.

    Já to nevymyslel. Takto je to v zákonu. Viz uvedený paragraf a jeho vysvětlení v Metodickém pokynu k EET.

    Vás (jako majitele zboží) by se EET týkalo pouze v případě, kdyby Vám ten, kdo peníze přijal tržbu předal v hotovosti. Pak evidujete. Pokud Vám ji zašle na účet (pravděpodobný scénář), tak tu tržbu nijak v EET neevidujete.

    To jen tak pro rozveselení. Zákon o EET fakt nemá chybu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).