Hlavní navigace

OBRAZEM: U Berouna vznikne první závod na lisování Blu-ray disků, jediný ve střední Evropě

1. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česko bude mít na svém území první závod ve střední Evropě na lisování Blu-ray disků. Vyrábět se budou v Loděnicích u Berouna. Do nákupu potřebných technologií investuje česká společnost GZ Digital Media přes čtvrt miliardy korun.

Firma již působí v oblasti výroby optických disků a také vinolových desek, jejichž je největším světovým výrobcem. Největší část investice GZ Digital Media míří do pořízení moderních strojů a zařízení; všechny se navíc vejdou do stávajících výrobních prostor, takže společnost nemusí zastavovat žádné další území na zelené louce, vysvětluje pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest Alexandra Rudyšarová. Ta doplnila, že právě díky tomu obdržela GZ Digital Media státní podporu ve formě částečné slevy na dani z příjmu právnických osob.

Jak prozradil Zdeněk Pelc, generální ředitel společnosti GZ Digital Media, v první fázi firma počítá s nákupem modernějších a úspornějších strojů pro výrobu DVD disků a pro polygrafickou výrobu. Technologie pro Blu-ray bude následovat ihned poté. První nové stroje už v GZ Digital Media spustili. Plný provoz všech včetně výroby Blu-ray disků by měl odstartovat nejpozději v lednu 2012.

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).