Hlavní navigace

U Brna vzniknou další industriální plochy

5. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Poblíž brněnského mezinárodního letiště, mezi Brnem a Šlapanicemi se opět rozroste průmyslová zóna. Po podpisu smlouvy o výstavbě mezi firmou CTP Invest a městem Šlapanice již nic nebrání ve výstavbě dalších osmi budov a příslušné infrastruktury.

Plochy by měly být k dispozici v první polovině roku 2009. Areál se rozroste zhruba o 13 hektarů a investice budou činit více než 40 milionů eur.

O areál už projevili zájem konkrétní uchazeči, jde zejména o firmy ze sektoru lehkého průmyslu a logistiky. Pro zájemce je výhodná zejména blízkost brněnského letiště.

Investor se mimo jiné zavázal k vybudování příslušné dopravní infrastruktury směrem na Brno a na Šlapanice. Je třeba zajistit dopravní spojení pro město Šlapanice i pro dojíždějící zaměstnance. Chceme ale také vybudovat cyklostezku podél ulice Brněnská, zlepšit řešení odvodů dešťové vody nebo vysázet v areálu nové aleje stromů, říká Remon Vos, generální ředitel CTP Invest.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).