Hlavní navigace

Názor k článku Uchazeči o práci se bojí projevit. Opusťme už zamindrákovanou ustrašenost od jj - To, co píšete, neprosazuje snad žádný existující systém,...

 • 13. 4. 2018 8:06

  jj (neregistrovaný) 62.209.230.---

  To, co píšete, neprosazuje snad žádný existující systém, možná to některý způsobuje mimoplánově. V podstatě vše, co jste napsal, můžete napsat o kapitalismu a možná budete pravdě blíž. Je to prostě seznam toho, co vy osobně považujete za špatné. Komunismus i neomaxismus mají mnoho odnoží, z nichž každá prosazuje jiné věci. (dokonce existuje i křesťanský komunismus). Pokud je kritizujete globálně, musíte se zaměřit na ty věci, které mají všechny odnože (nebo alespoň jejich většina) společné. Pokud projdete dost odnoží neomarxismu, najde v nich všechny možné kombinace a pečlivým výběrem můžete nalézt to, co se vám na nich nelíbí - ani tak ale nenajdete vše, co v seznamu uvádíte. Kapitalismus tolik odnoží nemá, protože je založen na určitém minimalismu, takže jeho kritika je snazší. Doporučuji Vám tedy místo pojmu neomarxismus používat název některé jeho konkrétní odnože nebo konkrétní filozofie.

  Globální oteplování je typycky příkladem nezodpovědného chování soukromých osob a firem, které jsou málo omezeni státem a mohou se proto tímto způsobem obohacovat na úkor ostatních. To že v minulosti Komunisté nebraly na některé ekonomické problémy zřetel bylo pro to, že v té době nemohli znát následky, nebo jejich řešení bylo technicky příliš obtížné - v době, kdy byly známé byla vidět snaha o nápravu, nicméně už neměli čas ji dokončit, ale pravděpodobně by ji zvládli lépe než kapitalisté. (Tím nechci hájit Marxismus, uvědomuji si, že z hlediska ekonomie má mnoho chyb, ale žádné z nich jste si nevšiml a místo toho vymíšlíte nesmysly). V dnešní době je většina neomarxistických odnoží ekologická až přehnaně.

  Spojovat marxismus a multikulturalismu je nesmyl - marxisté se vždy snažili šířit svoji kulturu a naopak často byly kritizováni za to, že to dělali příliš tvrdě. Některé odnože neomarxismu multitulturní jsou, není to však jejich nutným znakem. Pokud jde o rozbití rodiny, zkuste srovnat podporu rodin s dětmi za komunistů a dnes - ten rozdíl je jasně vidět, a téměř každý neomarxismus je k rodinám mnohem otevřenější, než byl marxismus - i když nějaké vyjímky jsitě najdete. Odpor k práci pak v programu nemají (zkuste si pustit nějaký budovatelký film, nebo navštivte jejich dobrovolnické akce), jenom prostě nemají rozpracované metody, jak lidi k práci motivovat, což je samozřejmě podstatná (ale řešitelná) chyba. Pokud jde o genter, ten opět prosazují jen některé neomarxistické odrůdy a s neomarxismem obecně spojen není. Pokud jste si nevšiml, problémy s přehnaným gendrem mají spíše kapitalistické země, zejména vámi propagované USA, kde jsou genderové žaloby na dením pořádku - na výnosnost těchto žalob přišli sami, nikolv od marxe nebo neomarxistů. Předčasná sexualizace za komunistů nikdy nebyla tak rozšířená jako dnes, a pokud se našel někdo, kdo ji prosazoval, nemělo to na společnost nijak velký vliv (to že někdo příjde s pitomostí a po čase to odezní se stává i v kapitalismu) rozhodně menší, než to, co se děje díky nekontrolovaným médiím dnes. Většina neomarxistických odnoží s tím nemá nic společného.


  Pokud jde o jména, která jste uvedl, napište prosím v jakých konkrétních myšlenkách podle vás některý z těchto autorů propaguje cokoliv z vašeho seznamu, s výjimku genderu a mulitkulturalismu, které občas v některých odnožích neomarxismu jsou (ovšem ne ve všech). Mimoto problém gnederu a multikulturalismu není tak jednoznačný - to, že součastná civilizace to s nimi přehání neznamená, že v omezené míře nemohou být prospěšné.