Hlavní navigace

Uchazeči v životopisech často přehánějí

9. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Až sedmdesát procent manažerů si myslí, že uchazeči informace ve svých životopisech zveličují. Dokazuje to průzkum zpracovaný pro personální agenturu Robert Half International. Uchazeči přehání při popisu skutečné náplně práce v současné či na předchozí pozici (60 %) a v jazykové vybavenosti (58 %). Nejdůležitější informací v životopise jsou bezesporu profesní zkušenosti. Sleduje je 67 % respondentů.

Pro české zaměstnavatele jsou klíčové dosavadní zkušenosti, které uchazeč v daném oboru získal. Pouhá 2 % dotázaných uvedla, že v první řadě porovnávají vzdělání uchazečů, popisuje situaci Aleš Křížek, ředitel společnosti Robert Half pro Českou republiku. Dodává, že v tomto ohledu nejsme mezi zkoumanými zeměmi výraznou výjimkou, v Německu, Rakousku či Francii porovnává vzdělání dle výsledku výzkumu 5 % manažerů. Ovšem téměř 40 % oslovených manažerů v Česku uvádí, že si nikdy reference uchazečů neověřuje.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).