Hlavní navigace

Účtenkovka hlásí změny i lepší mobilní aplikaci, hodnocení má ale mizerné

1. 3. 2018
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Ministerstvo financí k 1. březnu oznámilo změny, které se týkají Účtenkovky. Zároveň byla aktualizována mobilní aplikace, se kterou uživatelé spokojeni nejsou.

Vyhozené peníze daňových poplatníků z okna? Zájem o Účtenkovku klesá a uživatelé nejsou ani spokojeni s technickou stránkou státní loterie. 

Počet hráčů i registrovaných účtenek klesá, ministerstvo ale připravilo změny

Počet lidí, kteří se zúčastnili čtvrtého losování Účtenkovky, se snížil. Propadl se rovněž počet zaregistrovaných účtenek. Čtvrtého slosování se celkem zúčastnilo necelých 426 tisíc hráčů, což je o více než 20 tisíc méně než v kole třetím. Oproti druhému slosování, kdy množství hráčů činilo 477 tisíc, jde dokonce o pokles o více než 50 tisíc lidí.

Čtěte také: Zájem o Účtenkovku vadne, počet zaregistrovaných účtenek se propadl o milion

Zatímco v minulém slosování počet lidí klesl, avšak počet zaregistrovaných účtenek vzrostl, tentokrát došlo i k jejich úbytku. Do slosování jich bylo tentokrát zařazeno 13,8 milionu, což je o milion méně než v předchozím měsíci. 

Chyby při zadávání účtenky půjde opravit jednodušeji 

K 1. březnu ale ministerstvo financí připravilo změny. Při registraci účtenky se nebude už zadávat DIČ obchodníka. Tato položka tak z registračního formuláře zcela zmizí. Resort musel vyslyšet rozhodnutí Ústavního soudu a tuto položku nadále nevyžadovat. 

Čtěte také: Platby kartou ode dneška nepodléhají #EET, z účtenek též může zmizet DIČ

Pokud se uživatel splete při zadávání údajů, půjdou snadněji opravit. Nově stačí opravit pouze tu část, ve které hráč udělal chybu. Ostatní údaje z účtenky zůstanou ve formuláři vyplněny a nebude nutné je zadávat kompletně znovu.

Nově se také hráč dozví, proč nebyla jeho účtenka zařazena do slosování. Tyto informace obdrží bezprostředně po registraci emailem, registrovaní hráči budou mít informace uvedeny v záložce „Moje účtenky“. 

Mobilní aplikace doznala změn, hodnocení má ale mizerné

A změny se dočkala i mobilní aplikace Účtenkovky. Novinky se týkají jak platformy Android, tak i iOS a kopírují změny, které jsou zavedeny s 1. březnem. Aplikace navíc dostala podle ministerstva modernější vzhled a ovládání. Dosavadní hodnocení uživatelů ale nevypovídají o spokojenosti. Jak na Androidu, tak i na iOS dostala aplikace hodnocení pouze 2 hvězdiček z 5 a na úvodní stránce hodnocení aplikace se vesměs ukazují negativní komentáře. 

Bt23

Účtenkovka by měla poplatníky motivovat, aby si od podnikatelů brali účtenky. Náklady na provoz této státní loterie se počítají na miliony a v první den spuštění navíc web Účtenkovky napadli hackeři. Podle informací dodavatele a provozovatele postižených služeb bylo příčinou výpadku DDoS útok z IP adres ze zahraničí, který způsobil nepřiměřenou zátěž serveru. 

Čtěte také: Velký průšvih webu Účtenkovka.cz, v první den slosování ho napadli hackeři

Galerie: Změny v mobilní aplikaci Účtenkovka

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).