Hlavní navigace

Názory k článku Ukrajinští pracovníci přispívají na české důchody, tvrdí HK ČR. Chce jich více

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 8. 2018 7:18

  PPP (neregistrovaný) ---.mitranet.cz

  V jedné nejmenované firmě dodávající součástky pro automobilový průmysl najali několik Ukrajinců - přes agenturu a za poloviční plat, takže ty odvody nebudou vysoké, že? :-) Ale hlavně, jejich "kvalita práce" zapříčinila 2 dny dovolené pro všechny díky vyřazení strojů z provozu a to nemluvím o vysokém nárůstu vrácených výrobků, které nevyhovují kvalitativním nárokům. Takže opravdu se takoví zaměstnanci vyplatí? Skoro bych to viděl na řízenou likvidaci firmy.

 • 11. 8. 2018 21:45

  brble (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  "Šéf Komory zároveň zdůraznil, že výhodou Režimu Ukrajina je to, že zrychluje přímé zaměstnávání pracovníků, kteří se stávají kmenovými zaměstnanci podniků a mají i na stejných pozicích stejné mzdové podmínky jako Češi. Nijak neohrožují mzdovou úroveň Čechů, ani jim neberou práci."

  Ne, neberou nám PRÁCI, berou nám PENÍZE.
  Opravte mě pokud se mýlím, ale vzhledem k tomu, že je práce Čechů dlouhodobě podhodnocena, pak dovoz dalších pracovníků ochotných pracovat za almužnu neznamená nic jiného, než že zaměstnavatelé nebudou nuceni zvyšovat mzdy. Jinými slovy, peníze, které by skončily ve výplatách českých zaměstnanců, budou i nadále končit v kapsách zahraničních akcionářů.

  Ale pravda, Dlouhému žádný Ukrajinec mzdovou úroveň neohrožuje, Dlouhý má svoje jisté. Zadarmo to přece nedělá. :P

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).