Hlavní navigace

Úřady jdou po nelegálním zaměstnávání

27. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V podstatě každý desátý podnikatel v oblasti pohostinství a ubytovacích zařízení využívá ve své činnosti nelegální zaměstnávání. Ukazují to stávající organizované kontroly, které vyhlásilo ministerstvo práce a sociálních věcí a které provádějí úřady práce s oblastními inspektoráty práce a okresními správami sociálního zabezpečení.

Ničím neobvyklým nejsou útěky zaměstnanců z provozovny v průběhu kontrol a kontroloři se také setkávají s nejrůznějšími výmluvami – jedna z kontrolovaných kuchařek v nejmenované restauraci například tvrdila, že si zde pouze sama pro sebe připravuje večeři, protože se jí rozbil doma sporák, doplnil Jaromír Drábek, ministr práce a sociálních věcí.

Za prvních 14 dní v červnu proběhlo 2948 kontrol, přičemž v 348 případech kontroloři zjistili výkon nelegální práce českých občanů a ve 124 případech nelegální práci cizinců. Se všemi začne správní řízení o uložení pokuty. V závažných případech bude o uložených sankcích informován příslušný živnostenský úřad za účelem zrušení živnosti.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).