Hlavní navigace

Úřady se překonávají, některé OSVČ mohou s přiznáním podat i přehled pro ČSSZ

3. 3. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
ČSSZ přechodně otevře na dvou finančních úřadech své podatelny. OSVČ tak budou moct podat s přiznáním rovnou i přehled pro ČSSZ.

OSVČ z Kadaně a Chomutova mohou při podání daňového přiznání na úřadě rovnou odevzdat i přehled pro ČSSZ. Půjde to nicméně jen v poslední čtyři dny lhůty pro podání daňového přiznání.

Některé OSVČ budou moct s přiznání podat i přehled pro ČSSZ

Ilustrační obrázek.
Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed

Ilustrační obrázek.

ČSSZ se snaží vyjít vstříc podnikatelům a OSVČ nabídne při cestě na finanční úřad kvůli podání daňového přiznání ušetřit čas a podat s přiznáním i přehled pro ČSSZ. Na finančních úřadech totiž přechodně otevře podatelny. Má to však dvě výrazná omezení. Týká se to jen finančních úřadů v Kadani a v Chomutově a podatelna ČSSZ bude otevřená pouze od úterý 29. března do pátku 1. dubna 2016. Tyto podatelny ČSSZ budou mít všechny čtyři dny otevřeno od 8 do 18 hodin.

Se službou přicházíme v rámci proklientského přístupu, a věříme, že jde opravdu o vstřícný krok vůči klientům z chomutovského a kadaňského regionu, kteří tak nebudou muset přebíhat mezi jednotlivými úřady. Vyplněný Přehled OSVČ podnikatelé a živnostníci jednoduše odevzdají na jednom místě, uvedla ředitelka OSSZ Chomutov Petra Pauknerová.

Bez e-podpisu či datovky přehled nepodáte

Využijte zdarma interaktivní formuláře serveru Podnikatel.cz, které umožňují vyplnění daňového přiznání rovnou i s vyplněním přehledů a tím tak OSVČ zjednodušují celou administraci. Chytrý formulář vše za poplatníka spočítá, zkontroluje a doplní do jednotlivých formulářů.

OSVČ, které této možnosti nevyužijí, mohou samozřejmě kdykoliv navštívit OSSZ. Tiskopis a následně vytisknout lze vyplnit i na ePortálu ČSSZ. Pokud OSVČ vlastní elektronický podpis nebo má zřízenou datovou schránku může přehled rovnou podat elektronicky rovnou přes ePortál ČSSZ.

Tip na titulku-srážky-duben

Kdo ani jedno nemá, musí přehled podat buď poštou nebo osobně na příslušnou pobočku OSSZ. ČSSZ sice do budoucna plánuje, že přehled půjde podat i bez e-podpisu či datové schránky, letos to však stále ještě není možné.

Čtěte více: Podání Přehledu pro ČSSZ i bez datovky, plánuje se velká změna v online podání

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).