Hlavní navigace

Úřady se překonávají, některé OSVČ mohou s přiznáním podat i přehled pro ČSSZ

3. 3. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
ČSSZ přechodně otevře na dvou finančních úřadech své podatelny. OSVČ tak budou moct podat s přiznáním rovnou i přehled pro ČSSZ.

OSVČ z Kadaně a Chomutova mohou při podání daňového přiznání na úřadě rovnou odevzdat i přehled pro ČSSZ. Půjde to nicméně jen v poslední čtyři dny lhůty pro podání daňového přiznání.

Některé OSVČ budou moct s přiznání podat i přehled pro ČSSZ

Ilustrační obrázek.
Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed

Ilustrační obrázek.

ČSSZ se snaží vyjít vstříc podnikatelům a OSVČ nabídne při cestě na finanční úřad kvůli podání daňového přiznání ušetřit čas a podat s přiznáním i přehled pro ČSSZ. Na finančních úřadech totiž přechodně otevře podatelny. Má to však dvě výrazná omezení. Týká se to jen finančních úřadů v Kadani a v Chomutově a podatelna ČSSZ bude otevřená pouze od úterý 29. března do pátku 1. dubna 2016. Tyto podatelny ČSSZ budou mít všechny čtyři dny otevřeno od 8 do 18 hodin.

Se službou přicházíme v rámci proklientského přístupu, a věříme, že jde opravdu o vstřícný krok vůči klientům z chomutovského a kadaňského regionu, kteří tak nebudou muset přebíhat mezi jednotlivými úřady. Vyplněný Přehled OSVČ podnikatelé a živnostníci jednoduše odevzdají na jednom místě, uvedla ředitelka OSSZ Chomutov Petra Pauknerová.

Bez e-podpisu či datovky přehled nepodáte

Využijte zdarma interaktivní formuláře serveru Podnikatel.cz, které umožňují vyplnění daňového přiznání rovnou i s vyplněním přehledů a tím tak OSVČ zjednodušují celou administraci. Chytrý formulář vše za poplatníka spočítá, zkontroluje a doplní do jednotlivých formulářů.

OSVČ, které této možnosti nevyužijí, mohou samozřejmě kdykoliv navštívit OSSZ. Tiskopis a následně vytisknout lze vyplnit i na ePortálu ČSSZ. Pokud OSVČ vlastní elektronický podpis nebo má zřízenou datovou schránku může přehled rovnou podat elektronicky rovnou přes ePortál ČSSZ.

Kdo ani jedno nemá, musí přehled podat buď poštou nebo osobně na příslušnou pobočku OSSZ. ČSSZ sice do budoucna plánuje, že přehled půjde podat i bez e-podpisu či datové schránky, letos to však stále ještě není možné.

Čtěte více: Podání Přehledu pro ČSSZ i bez datovky, plánuje se velká změna v online podání

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).