Hlavní navigace

Úředníci využívají pracovní počítač pro zábavu

21. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hrátky s počítačem v práci klesají. Zaměstnavatelé se aktuálně více zajímají, zda jejich zaměstnanci na počítači skutečně pracují nebo si jen hrají. Může jim v tom pomoci i speciální software monitorující pracovní činnost a mimopracovní aktivity. Ty oproti loňsku klesly o půl hodiny, jak vyplynulo z průzkumu technologické společnosti truconneXion. Průzkum rovněž odhalil, že nejvíce mimopracovních aktivit na počítači si dopřejí úředníci ve státní správě.

Z našich statistik vyplývá, že se během jednoho roku významně zvýšila informovanost zaměstnanců. Jsou si daleko více než předtím vědomi, že se mohou stát oprávněným terčem managementu firem a že mohou přijít o práci. Proto si dávají větší pozor. Odklon od mimopracovních činností v jejich řadách často způsobí už samotná zpráva, že se jejich efektivita práce může stát objektem monitoringu ze strany zaměstnavatele, sdělil Robert Kleiner, člen představenstva společnosti truconneXion.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).