Hlavní navigace

Ušetřete 500 Kč na dani z nemovitostí

19. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Poslední leden je pro 3,5 milionu daňových poplatníků posledním dnem, kdy mohou přiznat daň z nemovitostí. V případě nepodání přiznání včas se nevyhnou sankci za pozdě podané přiznání v minimální výši 500 Kč.

Povinnost podat přiznání mají všichni, kdo v roce 2010 nově nabyli nemovitost (např. koupí, darem, dědictvím, kolaudací apod.). Poplatníci, kteří již podali přiznání v některém z předchozích období, podávají přiznání pouze v případě, že se změnily okolnosti rozhodné pro vyměření daně (prodej nemovitosti nebo naopak k nabytí další dosud nepřiznané nemovitosti nebo došlo ke změně v osobě poplatníka).

Počínaje zdaňovacím obdobím roku 2011 je možné přiznat daň jen za svůj spoluvlastnický podíl a to nejen u pozemků, nýbrž nově i u staveb a bytů. Více v článku: Co se změnilo v roce 2011 u daně z nemovitostí?

DANE.PODNIKATEL­.CZ: daňové formuláře ke stažení, návody pro daňové přiznání, online daňová poradna, daňová kalkulačka pro OSVČ, změny 2011

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).