Hlavní navigace

Úspěšnost výběru sociálního pojistného je 99,83 %

15. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Za rok 2010 vybrala ČSSZ na důchodovém a nemocenském pojistném 332,6 miliard korun, včetně příspěvku na státní politiku zaměstnanosti 346,1 miliard Kč. Výdaje na dávky důchodového a nemocenského pojištění činily 360,6 miliard korun. Rozdíl v příjmech z pojistného a výdajích na dávky důchodového a nemocenského pojištění tedy činí 28 miliard korun.

Jak informovala ČSSZ, pojistné na sociální zabezpečení také úspěšně vybírá. Úspěšnost výběru ukazuje, kolik procent z pojistného a příslušenství předepsaného plátcům pojistného, se skutečně vybere. V období roku 2010 úspěšnost výběru pojistného včetně příslušenství činila v průměru 99,83 %.

Na celkový objem vybraného pojistného na sociální zabezpečení má dílčí dopad ekonomická krize, která ovlivňuje hospodářské prostředí v ČR. ČSSZ provádí pravidelné kontroly plátců pojistného tak, aby je nenechala upadnout do dluhů, které už nebudou schopni zaplatit, sděluje Pavel Gejdoš, tiskový mluvčí ČSSZ.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).