Hlavní navigace

exPRESS: Úterní stávka odborářů bude velká, možná i největší

21. 6. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
V úterý zažije Česko možná i největší protestní akci od dob sametové revoluce. Do hodinové stávky vstoupí odboráři, kteří se bouří proti vládním reformám. Bude jim to však vůbec něco platné?

K úterní stávce se připojí i druhá největší odborová asociace »

K úterní hodinové stávce ČMKOS proti vládním reformám se připojí i druhé největší odborové seskupení Asociace samostatných odborů (ASO). Formu protestů ponechává ASO na jednotlivých odborových svazech. Např. zemědělci chtějí v úterý uspořádat demonstraci. O podobné formě protestu uvažují i železničáři, kteří ale své definitivní rozhodnutí vyhlásí až v pondělí.

Podle představitelů odborů by se mělo v úterý jednat o největší protestní akci od sametové revoluce. Hlavním důvodem protestu je současná vláda a její reformní politika.

exPRESS - Koleje 01
Firmy

Škoda Auto je zase jedničkou mezi firmami

Tržby nejvýznamnějších firem české ekonomiky rostou. Jedničkou mezi firmami je opět Škoda Auto, následovaná ČEZ a Foxconn CZ. Škodovku vynesly do čela rekordní tržby 222 miliard korun.

7. července je eBanka definitivně pod hlavičkou Raiffeinsenbank

Spojené banky budou od tohoto data nadále fungovat pod názvem Raiffeisenbank. Sjednotí také bankovní kód na 5500. Do poloviny srpna pak plánují redesign všech poboček eBanky. A chystají další expanzi.

exPRESS - Koleje 02
Legislativa a státní správa

Antibyrokratická komise chce méně administrativy pro zemědělce

A hlásí první výsledky. Komise podle internetových stránek ministerstva řeší například zlepšení podmínek prodeje ze dvora, omezení zbytečných kontrol na základě nepodložených anonymních udání nebo zjednodušení evidence hnojiv a hnojení.

Zákon o volném pohybu služeb by měl zjednodušit podnikání v rámci EU

Zákon by měl platit od roku 2010 a ministr průmyslu a obchodu ho chce do konce letošního roku předložit vládě. Podnikatelům by mělo ulehčit také plánované snížení administrativy až o jednu pětinu.

Podnikatelé zpochybňují zakázky v Lesích ČR, Gandalovič nařčení odmítá

Česká asociace podnikatelů v lesním hospodářství tvrdí, že Lesy ČR přišly kvůli chybnému zadávání zakázek na likvidaci škod po vichřici Emma nejméně o čtvrt miliardy korun. Ministerstvo zemědělství a jeho šéf Petr Gandalovič se však proti nařčení ohradil.

exPRESS - Koleje 03
Provoz firmy

Evropská komise otevřela granty na zácvik začínajících podnikatelů

Unie poskytne peníze projektům, které umožní začínajícím podnikatelům v rámci EU učit se ve firmě zkušeného podnikatele v jiném členském státě s cílem usnadnit výměnu zkušeností a budování kontaktů. Cílem této akce je přispět k rozvoji podnikání.

Podnikatel, který podezírá zaměstnance ze zneužívání nemocenské, může požádat o jeho kontrolu

V prvním čtvrtletí letošního roku ČSSZ provedla náhodně či na základě konkrétních podnětů již 72 965 kontrol a udělila celkem 1533 postihů za porušení léčebného režimu.

Do českých firem míří hlasové systémy, které lze ovládat lidským hlasem

Navíc v této oblasti dochází k rozvoji technologií. Společnosti se pokročilejšími samoobslužnými systémy snaží zjednodušit ovládání zákazníkům. Nepřehledné či špatně ovládající se systémy mohou totiž přimět zákazníka k přechodu ke konkurenci.

Anketa

Jak trávíte víkend?

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).