Hlavní navigace

Úvěry by díky HK ČR měly být pro podnikatele dostupnější

23. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Úvěry pro podnikatele by měly být dostupnější. Uvedla to Hospodářská komora ČR (HK ČR) po jednání s ministrem průmyslu a obchodu Martinem Římanem a zástupci tuzemských bank. Ti přislíbily, že budou ochotnější k ústupkům a vynasnaží se seriózně přistupovat ke stížnostem jednotlivých podniků, které mají problém s dostupností financí.

Podnikatelům a firmám se snad blýská na lepší časy. Včera se konalo jednání HK ČR a ministra průmyslu a obchodu Marina Římana se zástupci bank za účelem obnovení jejich normální úvěrové aktivity. Ministr Říman a HK ČRpožádali zástupce o větší dohled na dění v bankách a změnu jejich přístupu ke klientům splácejícím úvěr či těm, kteří o něj teprve žádají. Banky vyjádřily nad argumenty pochopení a na konci jednání vyhověly požadavkům ministerstva průmyslu a obchodu a HK ČR a přislíbily seriózní přístup ke stížnostem jednotlivých podniků, které mají v době finanční krize problém s dostupností financí. Zavázaly se také, že pečlivě posoudí jakékoli podněty ze strany HK ČR o problémech se získáváním financí.

Větší nedůvěru ostatně potvrzují banky samy. Obecně jsme obezřetnější, zejména u vybraných odvětví, kde očekáváme pokles zájmu zákazníků, uvedl pro server Podnikatel.cz Ivo MěšťánekČSOB s tím, že se více snaží o užší kontakt s klienty, větší diskusi o potřebách firem a jejich plánech a opatřeních.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).