Hlavní navigace

Už jste podali přehledy pro ČSSZ a pojišťovnu za rok 2016? Máte na to 14 dnů

19. 4. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Přehledy o příjmech a výdajích 2016 by měly mít zdravotní pojišťovny a ČSSZ nejpozději do 2. května. Formuláře máme stále k dispozici, stahujte je.

Server Podnikatel nabízí přehled jak pro Českou správu sociálního zabezpečení, tak pro jednotlivé zdravotní pojišťovny. 

Povinnost podat daňové přiznání za rok 2016, pokud nevyužíváte služeb daňového poradce, by měla být už nějaký ten den splněna. Přehled o příjmech a výdajích za rok 2016 by měla mít místní okresní správa sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovna k dispozici nejpozději do úterý 2. května. Přehledy za rok 2016 musí podat všechny OSVČ, které vykonávaly v roce 2016 alespoň po část roku samostatnou činnost, a to i když neměly v roce 2016 žádné příjmy.

Jak podat přehled pro ČSSZ

Možností, jak podat Přehled o příjmech a výdajích České správě sociálního zabezpečení, je hned několik:

  • pomocí interaktivního formuláře z ePortálu ČSSZ, který poté vytisknete a doručte na příslušnou správu sociálního zabezpečení.
  • prostřednictvím interaktivního formuláře z ePortálu ČSSZ, tiskopis odešlete přes veřejné rozhraní pro e – Podání, jestliže vlastníte uznávaný elektronický podpis,
  • prostřednictvím interaktivního formuláře z ePortálu ČSSZ, který odešlete přímo do určené datové schránky e – Podání ČSSZ , jestliže jste držitelem datové schránky,
  • přehled v čitelném formátu je možné doručit i na e-podatelnu nebo do datové schránky příslušné OSSZ, jestliže vlastníte elektronický podpis anebo jste držitelem datové schránky.

Jak podat přehled pro zdravotní pojišťovnu

Přehled o příjmech a výdajích můžete podat na pobočku příslušné zdravotní pojišťovny osobně, poštou nebo elektronicky podle podmínek jednotlivých zdravotních pojišťoven.

Čtěte také: Přehledy a doplacením pojistného to nekončí, musíte ještě změnit zálohy

Na zaplacení nedoplatků máte 8 dnů

Jakmile podáte přehledy, máte 8 dní na doplacení pojistného. Pozor na to, že pojistné musíte uhradit do 8 dnů od reálného podání přehledů. Pokud tedy podáte přehled dříve než v poslední den lhůty, musíte pojistné rovněž doplatit dříve. Za den platby se považuje den, kdy má ČSSZ nebo zdravotní pojišťovna peníze na účtě. Doplatek je možné uhradit hotově, převodem nebo klasickou poštovní složenkou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).