Hlavní navigace

Územní plán změněn. Amazon může mířit do moravské metropole. Stále ale tápe

21. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: www.isifa.com, podle licence: Rights Managed
Brněnští zastupitelé schválili změnu územního plánu pro průmyslovou zónu. Sklady Amazonu se mohou začít budovat. Firma se však ještě rozhoduje.

Nejprve zdlouhavé schvalování projede pozemků, poté čekání na změnu územního plánu. Důvody, proč se americká firma Amazon, která měla zájem vybudovat logistické centrum v průmyslové zóně Černovické terasy v Brně, porozhlíží také jinde. Aktuálně zvažuje varianty ve střední a východní Evropě.

Čtěte také: Vláda dala požehnání, Amazon v Brně bude (snad)

Ilustrační obrázek.
Autor: www.isifa.com, podle licence: Rights Managed

Zstupitelé změnili územné plán pro sklady firmy Amazon.

Rozhodnutí brněnských zastupitelů bereme na vědomí. Na základě předchozích rozhodnutí brněnského zastupitelstva o naší plánované investici jsme rozšířili hledání vhodných lokalit na celý region střední a východní Evropy. Dokud nebude tento proces plně dokončen, nemůžeme poskytnout více informací, prozradil pro server IHNED.cz mluvčí Amazonu pro Českou republiku Karel Taschner.

Čtěte také: Amazon míří do Česka. Proč si vybral zrovna nás?

Politiky střídají úředníci

O stavbě už v tuto chvíli nerozhodují politici, ale vše je v rukou úředníků. Jedná se o vydání stavebního povolení Stavebního úřadu městské části Brno-Černovice a o vyhodnocení vlivu na životní prostředí Krajského úřadu Jihomoravského kraje.

Pokud nenastanou větší komplikace, mohly by procesy EIA i stavební a územní řízení být hotovy do několika měsíců a během letních prázdnin by se začalo se stavbou, udává pro Českou tiskovou kancelář regionální ředitel developera CTP Invest Tomáš Budař.

Komentář ke kauze Amazon vs. Brno nabízí také náš sesterský server Lupa.cz. Novinář a investor Jiří Hlavenka se zamýšlí nad tím, Jak říci Amazonu ne

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).