Hlavní navigace

V českém průmyslu se blýská na lepší časy

Sdílet

Český průmysl se už zřejmě stabilizoval, výroba se snížila mnohem méně, než se očekávalo. Zatímco ještě v květnu zaznamenal průmysl meziroční propad 22 %, v červnu činil meziroční pokles „jenom“ 12 %. Pokud se předběžné odhady vyplní, tuzemský průmysl vykáže nejlepší výsledek od začátku roku.

Situace českého průmyslu se začíná stabilizovat a obracet k lepšímu. Jestli se jedná o skutečný dlouhodobý obrat k lepšímu nebo jen ojedinělý záblesk, je velmi těžké odhadnout. Přestože údaje o stavu průmyslu v červnu nejsou důvodem k jásotu, jsou minimálně signálem, že to nejhorší mají tuzemské podniky pravděpodobně již za sebou, uvedl prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel.

Podle Kužela by pokles výroby v příštích měsících již neměl být tak drastický. Máme signály, že situace v podnikové sféře v oblasti nových zakázek se lepší a firmám znovu začínají nabíhat nové zakázky, a to jak ze zahraničí, tak i od tuzemských odběratelů, což je velmi důležité pro další vývoj českého hospodářství, dodal Kužel. Čtěte seriál Ekonomická recese.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).