Hlavní navigace

V českém průmyslu se blýská na lepší časy

31. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český průmysl se už zřejmě stabilizoval, výroba se snížila mnohem méně, než se očekávalo. Zatímco ještě v květnu zaznamenal průmysl meziroční propad 22 %, v červnu činil meziroční pokles „jenom“ 12 %. Pokud se předběžné odhady vyplní, tuzemský průmysl vykáže nejlepší výsledek od začátku roku.

Situace českého průmyslu se začíná stabilizovat a obracet k lepšímu. Jestli se jedná o skutečný dlouhodobý obrat k lepšímu nebo jen ojedinělý záblesk, je velmi těžké odhadnout. Přestože údaje o stavu průmyslu v červnu nejsou důvodem k jásotu, jsou minimálně signálem, že to nejhorší mají tuzemské podniky pravděpodobně již za sebou, uvedl prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel.

Podle Kužela by pokles výroby v příštích měsících již neměl být tak drastický. Máme signály, že situace v podnikové sféře v oblasti nových zakázek se lepší a firmám znovu začínají nabíhat nové zakázky, a to jak ze zahraničí, tak i od tuzemských odběratelů, což je velmi důležité pro další vývoj českého hospodářství, dodal Kužel. Čtěte seriál Ekonomická recese.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).