Hlavní navigace

Čeští obchodníci budou moci již brzy využít bezkontaktní platební terminály

13. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Visa Europe uvedla v řadě evropských zemí nové bezkontaktní karty Visa. Nový typ karty byl poprvé uveden v Londýně. Placení pomocí bezkontaktních karet je zjednodušením platebního procesu, stačí jen vzít kartu, mávnout s ní před platebním terminálem a ve zlomku sekundy je transakce provedena.

Toto řešení je velice atraktivní z pohledu obchodníků, protože může pomoci výrazně omezit fronty u pokladen a ušetřit pracovní náklady. Kartu lze navíc přesně ušít na míru pro konkrétní druh obchodu: supermarket, kavárnu, automaty a další obchody, kde zákazníci utrácejí nižší položky a v nichž dosud vládla hotovost.

„Vzhledem k zájmu, který o bezkontaktní technologii projevily přední české banky, očekáváme, že tato technologie bude do České republiky uvedena velmi brzy,“ říká Miloslav Kozler, Area Manager Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Visa payWave je právě implementována u nejrůznějších londýnských obchodníků ve spolupráci s dalšími členskými bankami asociace. U transakcí, jejichž hodnota nepřesahuje 10 liber, pak uživateli stačí mávnout kartou nad čtečkou a transakce se uskuteční ani ne za vteřinu, aniž by uživatel musel vkládat PIN. Technologie Visa payWave je v britské metropoli implementována ve spolupráci se členskými bankami, jako jsou HSBC, HBOS, Lloyds TSB, RBS a Barclays.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).