Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku V Česku podniká přes milion OSVČ. Co s počty udělá chystaná paušální daň? od M45 - Vážení, bědovat nad tím, že si podnikáním nevyděláte...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 3. 2019 22:23

  M45 (neregistrovaný) ---.ujezd.net

  Vážení, bědovat nad tím, že si podnikáním nevyděláte dost peněz je k smíchu. Nikdo Vás podnikat nenutil a svým rozhodnutím jste si museli být vědomi toho, že tím pro Vás plynou určité povinnosti. Většina z Vás si odečítá výdaje paušálně, daně neplatí, sp a zp platí v minimálních zalohách. HLAVNÉ, ŽE ŘEŠITE ABYSTE NÁHODOU NEMUSELI PLATIT DANĚ A TO SE NÁVRH TEPRVE CHYSTÁ!!! To se samozřejmě týká OSVČ jako hlavní činnosti.

 • 4. 3. 2019 8:36

  aster (neregistrovaný) 93.99.152.---

  Co vlastně umíte vy? Asi to nebude moc slavné, co? Jinak byste podnikal taky - takhle jen rýpete do těch, kteří se z různých důvodů rozhodli podnikat a věřte, že v mnoha případech to byla jediná možnost, jak být "zaměstnaný".

 • 4. 3. 2019 10:16

  ow (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

  Astere, hlavní průšvih je v tom, že pojem živnostík by měl býti odovozen od sám se uživit, ale už od počátku devadesátých let je na území bývalého Českosloveska odvozován od přiživit se či parazitovat na někom. Všehoschopní jsou bohužel stále opticky v přesile.
  Osobně všem rozdávačům knížecích rad o podnikání přeju, aby plus mínus v padesáti přišli o zaměstnanecký poměr a zkusili by sami, vždyť inzerátů poptávajících zaměstnance je tolik a nemá kdo dělat, najít novou závislou práci. Nebo se opravdu začít živit tím, na co mají své letité živnostenské oprávnění.

 • 4. 3. 2019 15:14

  aster (neregistrovaný) 93.99.152.---

  Nepochybuju o tom, že je dost těch, kteří jen parazitují a okázale se tím chlubí - je pochopitelné, že jsou nejvíc vidět a štvou nás všechny, ale je hodně přes čáru podle těchto individuí posuzovat úplně všechny. Znám dost živnostníků, kteří se živí tím, co mají v živnostenském listě (včetně mně) a minimálně jeden problém máme všichni společný - jak sehnat dost zakázek, aby to skutečně bylo na uživení se a pak, jak vydolovat zákonným způsobem (a teď nemyslím soud - to je utopie) z problematického zákazníka peníze za práci.
  Můj syn podnikal při zaměstnání a velebil EET a nadával na živnostníky, že okrádají stát atd. Pak přestal obojí časově stíhat a protože se podnikání dařilo, odešel ze zaměstnání a věnuje se svému podnikání na plný úvazek, a co myslíte? Do půl roku změnil zcela názor...začal chápat.

  Ano, práce je prý dost - otázka je jaké práce a pro koho - když má člověk 50+, platí pro něj asi nějaká tajná kriteria, podle nichž by "nebyl pro firmu přínosem" - proč, to se nedozvíte.
  Chytráků, jako je výše zmíněný přispívatel, je všude nazbyt. Opravdu mě zajímá, proč všichni tito rýpalové nejdou taky podnikat - je přece tak jednoduché si nakrást miliony - proč nám to neukážou - proč asi...

 • 4. 3. 2019 18:55

  ow (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

  Taky se živím tím, co mám v živnostenském listu. Mám trošku jiný charakter živnosti než Vy, jsem méně závislá na počasí, zakázky i věci dělané pasblind vyrábím v dílně. Mám i druhově pestřejší příjem - nicméně hlavní výdělek je červen - září a pak prosinec. Leden, únor, z větší části březen a listopad jsou prakticky bezpříjmové měsíce, pokud se mi nepodaří nasmlouvat dostatečné množství zakázek. Upřesňuji - pokud mne neosloví dostatečné množství zákazníků, kteří chtějí výrobek jimi zadaných rozměrů a barevné škály.
  Osobně EET pokládám za pitomost z hlediska zlepšení výběru daní i narovnání prostředí. Je to ekonomicky naprosto bezzubý systém. Netajím se názorem, že jediný, kdo na tom vydělává jsou dealeři pro důvěřivého obchodníka nevýhodných systémů.
  Nicméně z nějakého důvodu dobrovolně eviduji. Pořizovací náklady na mnou používaný systém nula, měsíční náklad stovka. Nějaký nárůst práce, administravy a tak podobně jsem nepocítila, spíš naopak. Večerní uzávěrka prodejního dne se mi z desítek minut zkrátila na jednotky vteřin a výrazně zeštíhlel i šanon s příjmovými doklady. Ve finále i daňové přiznání jsem měla v porovnání s nevidovanými roky hotové ďábelsky rychle.
  Drakonické tresty, represe, buzerace plynoucí z neevidování prodeje žvejkaček - já nevím. Pár kontrol jsem už zažila, jedna vyřešena domluvou (neměla jsem na ceníku uvedenou nějakou drobnost), vše ostatní bez ztráty kytičky.

 • 5. 3. 2019 23:27

  aster (neregistrovaný) 93.99.152.---

  Já to chápu - podnikám od roku 92 a od začátku poctivě papíruju - jako blbec, ale mám klidné spaní.
  Za celou dobu jediná kontrola - živnostenský úřad a patrně na udání (snaživá konkurence) naštěstí v pohodě.
  Ono totiž logicky je podvádění dlouhodobě v podstatě nemožné - ale to se těžko některým vysvětluje.

  Pokud se výdělku týče - člověk si musí prostě zvyknout na výkyvy a naučit se s tím žít - počítat s tím, že kdykoliv může nastat propad - ale to vám asi nemusím vysvětlovat.

  A mimochodem - jsem žena :D

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).