Hlavní navigace

Názor k článku V Česku působí nejvíce OSVČ v historii, mohou za to podnikatelé na vedlejšák od Karel Novák - To že má někdo živnosťák z něj podle...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 9. 2019 9:40

    Karel Novák (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    To že má někdo živnosťák z něj podle mě ještě fakticky osvč nedělá. Znám spoustu lidí, co mají živnost jen na prodej teplé vody či přeprodej gumítků na fb jiným maminám a jestli tohle někdo považuje dlouhodobě za živnost, tak to je mi ho líto. Samozřejmě faktické znaky podnikání to naplňuje ale jestli ti lidi pak co mi říkají mají reálně obraty za rok v nižších desítkách tisíc už několikátý rok po sobě tak to přece nemůžeme považovat, za to, že se tady osvč daří... na černo si pár desítek tisíc ročně vydělá bokem každý xtý zaměstnanec či student, kdyby všichni byli tak svědomití jako těch pár mamin co to nulové přiznání vyplní tak budeme mít klidně 50% živnostníků :)

    Můj názor je, že živnostník je ten kdo se reálně sám uživí. Nikdo jiný. Ale tím článek nerozporuji ten je fakticky správně jen mě vždy udivuje, že se tím stát chlubí jako by to bylo nějak reálné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).