Hlavní navigace

V Investorovi roku bodoval hlavně automobilový průmysl

23. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V soutěži o Investora roku 2006 zvítězily firmy Hyundai, IBM a Visteon, které za loňský rok přispěly nejvíce k rozvoji naší ekonomiky. V soutěži o investora bylo několik podkategorií. Hyundai byl první v časti Největší ekonomický přínos – zpracovatelský průmysl, IBM v podkategorii Největší ekonomický přínos – strategické služby a v Investici s největším inovačním potenciálem vyhodnotila meziresortní expertní komise jako nejlepší projekt společnosti Visteon – Autopal. V kategorii Subdodavatel roku zvítězila společnost RAY Service. Zvláštní ocenění za mimořádný přínos pro rozvoj zahraničních investic si odnesli Jaroslav Doležal, jednatel české odnože společnosti Honeywell a Zdeněk Kaiser, výkonný ředitel Ingersoll-Rand Equipment Manufacturing Czech Republic.

Hyudai staví na severu Moravy své továrny a i přes současné projektové problémy patří jasně k největším zahraničním investorům, kteří u nás loni investovali. Automobilka plánuje investici za více než 30 mld. Kč. S postavením továren by mělo vzniknout 3000 přímých pracovních míst a dalších 30 000 nepřímých u dodavatelských fi­rem.

IBM zase v roce 2006 otevřela v Brně nové centrum pro outsourcing informačních technologií. Centrum zaměstnalo přes 2000 lidí a pracuje pro více než 500 klientů po celém světě. Poskytuje konzultace a investuje do vzdělávání zaměstnanců stovky milionů korun.

Visteon – Autopal, který zvítězil za Investici s největším inovančím potenciálem, loni rozšířil své technologické centrum v Novém Jičíně. Novojičínská pobočka se zabývá vývojem komponentů světelné, klimatizační a chladící techniky pro automobilový průmysl.

Subdodvatel roku 2006, RAY Service, je česká společnost nabízející komplexní služby v oblasti výroby kabelových svazků a dodávek kabelových komponent zákazníkům z vojenské a letecké techniky až po průmyslové aplikace. Zaměřuje se i na dodávky pro kolejovou dopravní techniku, obráběcí stroje a řadu dalších strojních zařízení.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).