Hlavní navigace

Do Pekingu, kde začal platit kvůli olympiádě zákaz kouření, míří tisíce českých turistů

3. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Čeští turisté, kteří si nechtějí nechat ujít olympijské hry v čínské metropoli, by měli zpozornět. V Pekingu začal kvůli sportovnímu svátku platit zákaz kouření, který potrvá až do konce letošních olympijských her. Upozorňuje na to Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA). Čínská metropole tak podle Asociace splnila slib, že sportovní hry budou bez tabáku.

Úřady sestavily speciální tým, který bude na dodržování nařízení dohlížet. Celý Peking projde navíc generálním úklidem a bude očištěn od všech nedopalků. Číňané jsou totiž vášnivými kuřáky, každá třetí vykouřená cigareta na světě připadá na Čínu, kde kouří čtvrtina z 1,3 miliardy obyvatel.

Do Číny kvůli letní olympiádě míří tisíce českých turistů a český příděl 6000 vstupenek je již rozebrán. Zájem o vstupenky byl však přibližně o polovinu větší, řekl Tomio Okamura, mluvčí AČCKA. Podle něj zavítalo zavítalo vloni do Číny přibližně 4000 českých turistů, což znamenalo 10% meziroční nárůst. Letos tak díky olympiádě očekáváme nárůst v desítkách procent, doplnil Okamura.

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).