Hlavní navigace

V Pendolinech si půjde objednat jídlo přes internet, nezahálí ale ani konkurence

22. 1. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 397604
České dráhy zprovozní v Pendolinech objednávky jídel přes internet. LEO Express přidal šest nových spojů a RegioJet návazný autobus na Slovensku.

Jak se zvýšená konkurence projevuje na chování firem, ukazují poslední kroky železničních dopravců. Společnosti se snaží zákazníky přetáhnout do svých vlaků a nabízejí jim tak různé novinky a posilují a rozšiřují spoje. České dráhy umožní od února v Pendolinech objednávky jídel přes internet, aniž by se cestující musel zvednout z místa. RegioJet minulý týden přidal autobusový spoj do Vrútek a Martina, který navazuje vlaky z Prahy do Ostravy. Leo Express zase doplnil šest nových spojů a aktuálně provozuje na trase mezi Ostravou a Prahou už 16 spojů denně.

Pendolino nabídne objednávky jídla přes internet

V pondělí 4. února 2013 České dráhy spustí naostro nový systém objednávání jídel v Pendolinech. Nově si jídlo půjde objednat přes internet až na místo. Cestující tak nebudou muset chodit do bistrovozu nebo čekat na stevarda. Bude jim stačit se připojit na palubní portál, vybrat si z menu teplých jídel, zadat kontaktní e-mail a údaje o vlaku, ve kterém sedí, a odeslat. Platba půjde uskutečnit kartou nebo hotově. Vycházíme tak vstříc lidem, kteří jsou nuceni cestovat s velkými zavazadly a mají obavu je opustit. Ale stále pro ně zůstane v provozu také minibar. U jeho obsluhy jde o nabídku hlavně drobných pochutin, teplých a studených nápojů, dodal Jan Valeš, ředitel pro obchod a marketing společnosti JLV, která catering v Pendolinech zajišťuje.

Už nyní lze tento systém otestovat ve zkušebním provozu na webu společnosti JLV .

RegioJet přidal navazující autobusy na Slovensku

Už na konci minulého týdne oznámila společnost RegioJet, že startuje nové spojení návazným autobusem z Martina a Vrútek do Žiliny a dále pak vlaky IC RegioJet do Ostravy, Olomouce, Pardubic a Prahy a zpět. Nový autobusový spoj bude přivážet a odvážet cestující od vlaků a k vlakům IC RegioJet končících v železniční stanici Žilina. Díky kombinaci vlaků IC RegioJet a návazného transferu tak cestující z Martina a Vrútok získají nové spojení například s Prahou, Pardubicemi, Olomoucí, Ostravou či Českým Těšínem. Navíc, návaznost mezi vlakem IC RegioJet a transferovým spojem bude garantovaná – cestující tak budou moci cestovat úplně bez obav, že by svůj spoj nestihli, doplnil Aleš Ondrůj, mluvčí firmy RegioJet.

MM_socky3

LEO Express už má 16 spojů denně

Poslední dopravce na trase Praha – Ostrava, firma LEO Express, rozšířila zase minulý týden počet svých spojů o šest a dostala se na číslo 16. Vlaky LEO Express vyráží nově na trasu přibližně každé dvě hodiny z obou směrů. Osm spojů bude mířit ve směru z Prahy na Ostravu a osm opačným směrem, s výjimkou pátku, kdy ve směru z Prahy na Ostravu LEO Express nabídne jeden spoj navíc, a neděle, kdy bude naopak o dva spoje méně, upřesnil Petr Kopáček, mluvčí LEO Express.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).