Hlavní navigace

V Praze vznikla česko-arabská podnikatelská rada

22. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V Praze začala fungovat Česko-arabská podnikatelská rada. Rada bude českým firmám asistovat při prezentaci na arabských teritoriích, pomůže jim ve vyhledávání kontaktů a poskytne služby na podporu jejich aktivit v této části světa, uvádí se v tiskové zprávě.

Jedním z hlavních důvodů ustavení Česko arabské podnikatelské rady bylo to, že její předchůdkyně, Česko arabská obchodní komora (ČAOK), ztratila kredit a důvěru oficiálních arabských partnerů a nachází se v neutěšené situaci. To, že novou platformu vytvořily dvě největší podnikatelské organizace, je pro české členy a arabské partnery zárukou solidnosti a efektivity, uvádí se v tiskové zprávě.

Rada byla založena při Hospodářské komoře ČR a Svazu průmyslu ČR. Česko arabská podnikatelská rada je otevřená pro další podniky a jejím hlavním cílem je sdružovat české firmy se společným obchodním a podnikatelským zájem na arabských trzích, říká předseda představenstva rady Jiří F. Grund. Místopředsedou byl zvolen Bc. Majid Shamas Toma, projektový manažer pro oblast Blízkého východu a severní Afriky ze Svazu průmyslu a dopravy ČR. Výkonným ředitelem byl zvolen Ing. Zdeněk Kočárek, ředitel zahraničního odboru Hospodářské komory ČR.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).