Hlavní navigace

V Praze otevřel obchod, který obouvá britskou královskou rodinu

21. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: www.loake.cz
Svoji první prodejnu v kontinentální Evropě otevřela firma Loake, která obouvá britskou královskou rodinu. Obchod se nachází v Panské pasáži v Praze.

V Praze otevřela svůj obchod anglický obuvnická manufaktura Loake, která mimo jiné dodáva bory britské královské rodině. Pražská prodejna firmy Loake je navíc první obchod této značky v kontinentální Evropě. Prodejna se nachází v Pánské pasáži.

Výhradním distributorem firmy Loake se pro Českou republiku a Slovensko stala společnost Image Care, která současně provozuje obchod s pánskou módou Le Premier. V České republice chybí nabídka kvalitní obuvi, proto jsme se domluvili se značkou Loake na otevření obchodu v Pánské pasáži, říká Jakub Lohniský, majitel firmy Image Care.

Obchod Loake má nyní v nabídce padesát modelů obuvi, které stojí stejně jako v Anglii. Obchod Le Premier byl vůbec první firmou, která značku Loake přivezla do České republiky. Protože zájem o tyto kvalitní anglické boty rychle rostl, rozhodli jsme se otevřít obchod jenom se sortimentem této značky, doplnil Lohniský.

Loake je rodinným podnikem z hrabství Northamptonshire, které patří mezi historická centra výroby bot v Británi. Založení firmy se datuje do roku 1880 a od svého vzniku sídlí ve městě Kettering. Podniku nyní šéfuje už čtvrtá generace rodiny Loake. Obuv pro královskou rodinu firma dodáva od roku 2007. 

Obuv Loake se z velké části vyrábí ručně a z přírodních materiálů. Loake jsou takzvané rámové boty a vyrábí se hlavně z nejkvalitnější telecí kůže. Rámová konstrukce znamená, že boty můžete až třikrát kompletně renovovat. Denně podnik vyrábí 700 párů bot, které dodává do 56 zemí po celém světě.

Šije boty na zakázku. Stačí mu ušít troje měsíčně from Internet Info on Vimeo.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).