Hlavní navigace

Vánoční tržby e-shopů dosáhnou až 15 miliard korun

29. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 258398
Letošní tržby e-shopů na Vánoce překonají podle odhadů srovnávače Heureka.cz hranici 15 miliard korun.

Letošní tržby e-shopů na Vánoce překonají podle odhadů srovnávače Heureka.cz hranici 15 miliard korun. Podobné příjmy online obchodů očekává i Asociace pro elektronickou komerci (APEK), podle které vygenerují e-shopy v předvánočním čase příjmy ve výši 14 miliard korun. Celkové roční tržby e-shopů se budou zřejmě pohybovat okolo 37 miliad korun.

Mezi nejčastěji nakupované zboží budou patřit chytré mobilní telefony, tablety, notebooky a další elektronika. E-shopy s elektrem mají zpravidla širší sortiment než kamenné obchody, nakupující navíc najde na jednom místě všechny parametry produktu a může v klidu porovnávat více produktů, vysvětlil Kamil Demuth z internetového srovnávače Heureka.cz.

Zákazníci na internetu též pořizují oblečení a doplňky, knihy, kosmetiku a parfémy, hračky a sportovní vybavení. V oblibě jsou rovněž poukázky na předplatné časopisů, wellness pobyty nebo vstupenky na kulturní představení. Podle mezinárodního výzkumu srovnávače Heureka.cz a obchodního portálu Aukro.cz plánuje letos na internetu nakoupit dárky až 95 % uživatelů.

Výrazný nárůst zájmu očekávají odborníci i u slevových serverů. Zde nejvíce “poletí” víkendové zájezdy na hory a welness pobyty. Někteří provozovatelé slevových serverů nyní poskytují speciální vánoční edici kuponů, které jsou připraveny tak, aby obdarovanému neevokovaly pocit něčeho zlevněného, uzavřel Jan Vetyška, výkonný ředitel APEK. Čtěte více: Co chystají slevové servery na Vánoce? Nakoukli jsme pod pokličku

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).