Hlavní navigace

Rekordní tržby e-shopů, na Vánoce dosáhly 13 miliard

5. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tržby e-shopů na Vánoce překonaly ty neoptimističtější odhady. Zatímco původně se počítalo s obratem okolo 11 miliard korun, výsledná čísla ukazují, že tržby e-shopů nakonec dosáhly až 13 miliard korun. Oproti loňským Vánocům tak jde o více než 40% nárůst. Vyplývá to z informací, které včera zveřejnila Asociace pro elektronickou komerci (APEK).

Před Vánoci také došlo k rekordnímu navýšení počtu objednávek. Jak však upozorňuje APEK, jejich průměrná hodnota spíše klesala. Podle asociace to potvrzuje že Češi již na internetu nehledají pouze elektroniku za výhodné ceny, ale využívají jej i k nákupu klasických vánočních dárků. Čtěte více: Vánoce způsobují nákupní horečku. Víme, jak na nich vydělat více

Celý loňský rok tak v tomto ohledu bude zřejmě rekordní. Podle údajů, které máme k dispozici, se na Internetu v roce 2010 prodalo zboží za 33 miliard korun. V roce 2011 se dá očekávat další nárůst prodeje, především díky většímu počtu nákupů spokojených zákazníků, zhodnotil Jan Vetyška, výkonný ředitel APEK.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).