Hlavní navigace

Ve Sparu už brzy nenakoupíme, zato Albertů bude požehnaně

 Autor: http://www.isifa.com
Firma Spar prodává síť prodeje Interspar v České republice. Obchody si pod svá křídla vezme nizozemská společnost Ahold. Ta se tak rozšíří o 50 nových prodejen.
Redakce 12. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Síť prodejen Insterspar, která dlouhodobě bojuje s přívlastkem ztrátová, činí na 50 obchodů, z toho 36 hypermarketů Interspar a 14 supermarketů SPAR. Ty už brzy převezme vlastník obchodů Albert. Transakci v hodnotě přes 5 miliard korun musí ještě schválit antimonopolní úřad.

Čtěte také: Za peníze na Opencard mohla Praha platit skoro rok mzdy učitelům středních škol

Ilustrační obrázek.
Autor: http://www.isifa.com

Z Intersparu teď bude Albert

Interspar je již šestým velkým řetězcem, který opouští český trh. „Naše základní strategie pro každou zemi, ve které působíme, je postavena na vybudování pevné a bezpečné tržní pozice. V České republice se tento úkol ukázal být velice těžký. Proto se nyní z této země stahujeme. Těší nás, že podnik stejně jako naše spolupracovníky můžeme předat do dobrých rukou,“ konstatuje Rudolf Staudinger, člen představenstva SPAR zodpovědný za zahraniční obchod zdůvodňuje prodej.

Čtěte také: Těšte se na české vitamíny, teplá zima přeje zelinářům

Nizozemská maloobchodní společnost Ahold s koupí sítě prodejen Insterspar převezme všech 4 684 stávajících zaměstnanců. Zaměstnanci se stanou součástí podniku, který má v České republice velice slibnou budoucnost, komentuje tento fakt generální ředitel Aholdu Dick Boer a dodává: Koupě společnosti SPAR v České republice je významným strategickým krokem a představuje pro nás novou etapu působení na českém trhu. Tento nákup nám umožňuje propojit dva podniky, které se vzájemně velice dobře doplňují.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).