Hlavní navigace

Velká událost se nekonala. Apple novými smartphony zklamal, jsou drahé

11. 9. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Po propadu marží, které společnost Apple v poslední době zažívá, se očekávalo nasazení nového plastového telefonu, který bude cenově dostupný. Není.

Společnost Apple včera představila svoji novou řadu produktů. Žádné překvapení se nekonalo. Vše, o čem se spekulovalo dopředu, se potvrdilo. Únikům informací se tak za vlády Tima Cooka nedaří zabránit. Potvrdil se dokonce název nového telefonu, který je v plastovém provedení. Právě u něj se očekávalo, že jeho cena bude dostupná i pro nízkopříjmové skupiny a Apple tak posílí svůj podíl na trhu se smartphony, kde mu úspěšně konkuruje podíl smartphonů s předinstalovaným operačním systémem Android od Googlu. Ten ostatně před pár dny uvedl novou verzi svého mobilního operačního systému s označením KitKat. 


Autor: Apple Inc

Nové telefony od Applu jsou stále dražší. 

Apple již brzy do prodeje vypustí hned dva modely iPhonů. Plastový iPhone pod označením 5c, který je po technické stránce obdobný jako předchozí model iPhone 5. Ten společnost Apple s uvedením novinek z prodeje stáhla. Plastový model je totiž levnější i jednodušší na výrobu. Plastový iPhone je navíc dostupný v několika barevných variacích, které lze dále kombinovat s ochranným obalem. Jak dále píše Lupa.cz, u „céčka“ je vylepšená baterie, která by měla telefonu přinést delší výdrž, nová HD přední kamera a rozšířená podpora LTE.

Trhy právě u tohoto modelu očekávaly cenu u nedotovaného přístroje do 400 euro, překvapením však bylo zjištění, že pro německý trh, jehož ceny jsou obdobné těm českým, je připraven ceník s výší 599 euro za kus. Akcie společnosti na toto zjištění okamžitě reagovaly poklesem o více než dvě procenta i s ohledem na to, že Apple nepředstavil nic nového, co by trh dopředu neočekával. Jak píše odborný portál Letem Světem Apple, vysoká cena šokovala i samotné akcionáře.

Druhý produktový model iPhonu nese označení 5s. „Esko“ je tradičně označením pro upgradovanou verzi předchozího číselného modelu. Tentokrát se jedná o uprade vyšší než tomu bývalo u podobných rozšíření v minulosti. Telefon nese rychlejší A7 chip. Jak uvádí portál SuperApple.cz, jedná se o dvoujádrový čip, který jako první v řadě podporuje zpracování 64bitových instrukcí. Novinkou je také snímač otisků prstů, který se nachází na základním tlačítku tzv. Home Button. Nová funkce umí identifikovat uživatele a umožní mu také bezpečné placení po internetu či při nákupu aplikací. Za nástupce předchozího modelu iPhone 5 se tak spíše považuje plastový iPhone 5c. 

Ten by v Česku mohl stát kolem 15 000 korun, což je shodou okolností podobná cena nového smartphonu od Samsungu s označením Galaxy S4 Active. Jeho předchozí verze Galaxy S3 je přitom v oficiálním prodeji za necelých 11 000 korun. 

Apple s uvedením nových produktů oznámil i nástup nového mobilního operačního systému s označením iOS 7, který by měl být designově jednodušší a je první velkou grafickou změnou od představení prvního iPhonu. 

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).