Hlavní navigace

Názor k článku Velký přehled odkladů a úlev na daních a sociálním a zdravotním pojištění od LR - hm....to jste popsal trefně..." tydýt z podnikatelského akvária"...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 4. 2020 13:29

  LR

  hm....to jste popsal trefně..." tydýt z podnikatelského akvária" :))))).
  No nicméně já jsem do určité míry ochotna pochopit, že OSVČ na hlavní zůstali bez koruny.....a tudíž jsou potřebnější. Na druhou stranu mi jako OSVČ plynou určitá pravidla a povinnosti vůči státu a ten mi svým rozhodnutím o stávajících opatřeních zamezil v podnikání... jednoduše vydělat si na nájem atd. !?
  V mém případě např. můj příjem z hlavního PP je ocvakán momentálně na 60 %, a to z částečného úvazku !!! Z tohoto musím uhradit veškeré měsíční závazky, a to zejména pronájem prostor pro podnikání v plné výši! ( to nemluvím o tom, že nájemné nemám nijak poníženo z důvodu částečného úvazku OSVČ, to nikoho nezajímá. Tím spíš se dostaneme dříve za hranu ) A věřím že nejsem sama v této pozici???
  Mám se cítit jako hyena, když požaduji spravedlivý postoj vlády i k nám? Nabyla jsem dojmu, že lidé jako my je naprosto nezajímají. Z klikatých uliček vládních opatření jsem pochopila jen to, že není OSVČ JAKO OSVČ? Povinnosti měří všem stejně, ale práva už ne. |Jsem přesvědčena, že na kompenzaci mají nárok všichni, kteří byli vládním opatřením poškozeni. A nejde o to jestli více nebo méně. To méně by se mohlo odrazit např, tím, že by nás kompenzovali alespoň polovinou fin. prostředků, které odsouhlasili pro OSVČ. Ale k tomuto nevidím nejmenší vůli.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).