Hlavní navigace

Průzkum: Většina Čechů se obává globálního oteplování

13. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Většina Čechů se obává globálního oteplování, vyplývá z mezinárodního průzkumu AXA Retirement Scope 2008. Pouze necelých dvacet procent české populace se změn klimatu neobává vůbec a přibližně stejná část si připouští pouze malé obavy.

Většina Čechů se bojí globálního oteplování, informuje mezinárodní průzkum AXA Retirement Scope 2008, který zkoumal názor populace ve 27 zemích. Ač podle něj Češi patří ohledně obav mezi umírněnější národy, velmi nebo docela se globálních změn obává téměř šedesát procent pracujících a stejný poměr důchodců. Malé obavy si pak připouští kolem dvaceti procent české populace.

Více než osmdesát procent respondentů průzkumu globální oteplování přisuzuje průmyslu a vládám. Jednotlivcům přisuzuje vinu za současný stav životního prostředí přes kolem poloviny dotázaných Čechů. Důchodci ve většině zemí jsou v otázce přístupu ke globálnímu oteplování rezervovanější než jejich pracující krajané a Česká republika není výjimkou. Zatímco 86 % českých pracujících je připraveno změnit své zvyky kvůli snaze zmírnit globální oteplování, u důchodců je to téměř o 20 % méně. Podobný rozdíl se ukázal i při otázce, zda by byli respondenti ochotni platit více za ekologická řešení a produkty, na což kladně odpovědělo 75 % pracujících a 56 % penzistů, informoval o výsledcích průzkumu Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA pro ČR a SR.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).