Hlavní navigace

Většina pražských podnikatelů se chce nechat očkovat proti covid-19

25. 1. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Pražští podnikatelé se staví k očkování proti koronaviru pozitivně a většina z nich, jakmile bude očkování dostupné veřejnosti, se chce nechat očkovat.

Konkrétně jde o 69 % pražských podnikatelů. Vyplynulo ze šetření Hospodářské komory ČR (HK ČR) mezi podnikateli z hlavního města.

Většina pražských podnikatelů se chce nechat očkovat

Jak ukázala anketa HK ČR mezi 266 respondenty, 69 % pražských podnikatelů se chce nechat očkovat proti covid, jakmile bude vakcína dostupná pro veřejnost. Tento podíl je vyšší než za celou ČR, kdy se vstřícně k vakcíně staví 64 % podnikatelů. Negativní postoj k očkování vyjádřila necelá pětina (19 %) pražských podnikatelů. Zbylí ještě nejsou rozhodnutí. Podle HK ČR se výsledky nijak výrazněji nelišily v závislosti na velikosti firmy nebo na oboru podnikání.

Dvě třetiny pražských podnikatelů se dále domnívají, že očkování je nejlepší prevencí lockdownu. 10 % firem z hlavního města si myslí, že očkování může pomoci ochránit ohroženější část populace, ale šíření epidemie a dalším uzávěrám nezabrání. 9 % pražských podnikatelů pak tvrdí, že očkování vůbec nepomůže a že musí epidemie odeznít sama od sebe nebo se musí promořit populace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).