Hlavní navigace

Většina zaměstnanců preferuje práci na dálku

26. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Více než dvě třetiny zaměstnanců by přijalo pracovní nabídku s menším platem, výměnou za větší volnost ve využívání mobilních zařízení, přístup k sociálním sítím a možnost pracovat na dálku. Využívání sociálních sítí podle zaměstnanců přispívá k vyvážení pracovního a soukromého života. Rádi by je běžně používali i během pracovní doby. Ovšem firemní IT předpisy těmto představám neodpovídají, zaměstnanci je proto také často neakceptují. Vyplynulo to ze studie Connected World Report.

Většina společností má interní IT předpisy, ale zaměstnanci o nich mnohdy ani nevědí. A ti co o nich vědí, je často nepovažují za aktuální a odpovídající dnešní situaci, uvádí Nasrin Rezai, Senior Director pro bezpečnost Cisco Systems. Dodává, že v důsledku toho jsou pak tyto předpisy porušovány.

Zajímavé je, že podle studie není 60 procent respondentů přesvědčeno, že musí pracovat přímo z kanceláře firmy, aby podali dobrý pracovní výkon. Možnost pracovat na dálku je pro ně klíčová. Plných 66 procent by přijalo pracovní místo s menším platem, pokud by měli možnost pracovat tzv. na dálku.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).