Hlavní navigace

Vláda bilancuje: Jaké učinila kroky, aby se lépe podnikalo?

18. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vláda Mirka Topolánka vydala svoji Výroční zprávu za rok 2007, v níž bilancuje svoji práci. Podnikatelů se dotýkají především dvě vládní priority:

  • Priorita číslo 2 – Moderní a efektivní stát
  • Priorita číslo 4 – Odstranění bariér

Součástí priority číslo 2, která je zaměřená na omezování byrokracie, zjednodušování legislativy a státní správy ve vztahu k občanovi, je také projekt Czech POINT, eGovernment a eJustice. Co se týče Czech POINTů, počet vydaných výstupů poměrně rychle roste. Podle grafu Ministerstva vnitra od března 2007, kdy odstartovala pilotní fáze projektu, do ledna 2008 narostl počet výstupů ze 183 na 14 081. Síť Czech POINTů dále roste a rozšiřují se i jejich služby.

V prioritě čílo 4 vládní zpráva zmiňuje změny podnikatelského prostředí a zjednodušení administrativy. Novinkou je živnostenský zákon, který zjednodušuje především vstup do podnikání. Zpráva konstatuje, že se snižuje počet kontrol u jednotlivého podnikatele. Slibuje mj. novelu zákoníku práce, která oživí pracovní trh.

Zpráva také sleduje práci jednotlivých ministerstev a dotýká se například čerpání evropských peněz. Ke stažení je na vládních internetových stránkách.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).