Hlavní navigace

Vláda chce regulovat sílu obchodních řetězců

11. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vláda připravuje vlastní návrh legislativních změn k regulaci tržní síly obchodních řetězců. Ve sněmovně ho chce projednat zároveň s návrhem zákona, který předložil poslanec Michal Hašek (ČSSD). Poslaneckou předlohu upravující vztahy mezi obchodními řetězci a dodavateli v březnu vláda odmítla.

Ministr zemědělství Petr Gandalovič v diskusním pořadu České televize uvedl, že vládní návrh stihne ministerstvo průmyslu a obchodu připravit tak, aby se jím mohly sněmovní výbory zabývat zároveň s poslaneckou předlohou.

Zcela nový zákon k regulaci tržní síly obchodních řetězců vypracovala Potravinářská komora ve spolupráci s Agrární komorou. Zcela nový zákon k regulaci tržní síly obchodních řetězců je podle Gandaloviče zbytečný a postačí upravit platné zákony. Jsme toho názoru, že pokud v zákoně obchodním a v zákoně o hospodářské soutěži jsou nějaká ustanovení, která se ne zcela dodržují, například pokud se týká splatnosti za rychloobrátkové zboží, která má být do 30 dnů – známé je, že hypermarkety platí pekařům třeba až do 90 dnů – tak s tímto nešvarem je třeba něco udělat, uvedl ministr.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).